Huzová dotahovala, body však zůstaly po výhře 3:2 v Mladějovicích

16.10.2023

TJ Mladějovice - FK Huzová
 3:2
(1:0)

11. kolo III. třídy okresu Olomouc patřilo k souboji nováčků v soutěži mezi Mladějovicemi a Huzovou. Oba týmy si procházelo opačnými příběhy. Mladějovice po nepovedeném startu popadly dech a začaly stoupat tabulkou vzhůru, kdežto naopak Huzová po prvotním úspěchu propadala už několik zápasů v řadě tabulkou. Skrze zranění z minulého zápasu do zápasu nenastoupil David Pospíšil, naopak po delší době se vrátil do sestavy Petr Hock.

Mladějovice se opět snažily začít poločas kombinační hrou. Ta se však nedařila podle představ a Huzová tak hrozila z rychlých brejků. Ty ale končili těsně před pokutovým územím Mladějovic po nepřesných přihrávkách. Většina šancí mladějovických směřovala po levé straně, k většímu zakončení však nepřicházelo. Po čtvrt hodině hry se po faulu na Radima Pospíšila nařídil pokutový kop. K němu se postavil kapitán Jemelík a svou střelu poslal na druhou stranu od brankáře - V 17. minutě tak Mladějovice vedly 1:0.
Postupné útoky hostů většinou končily po nepovedených přihrávkách v autu, tudíž se Mladějovice opět dostávaly k míči. Zajímavě vypálil Vytřísal ve 27. minutě, když mu Čechák poslal po vhozeném autu míč ke středu, střela bohužel letě kousek nad břevno soupeře. Po rohovém kopu ve 33. minutě si Čechák dokázal podržet míč a rozdat ho do druhé vlny Pospíšilovi do zakončení, jeho střela ale letěla vysoko nad. Mezitím na druhé straně se hráči Huzové zlepšili v exekuci přímých kopů a začali hrozit právě ze standartních situací. I když občas krkolomně, ale přesto se dokázali domácí míčů zbavit a posílat do bezpečí. V 38. minutě vyslal slušnou ránu na přední tyč Šembera z pravé strany hřiště, gólman hostí však byl připraven a vyrazil míč na roh. Ještě jednu slušnou šanci dostal v samém závěru poločasu ve 43. minutě, kdy po načechraném míči Vytřísala se objevil takřka sám na zadní tyči. Míč však poslal do brankáře, který jej vytěsnil lehce nad břevno. V poločasu tak byl stav utkání 1:0.

Do druhého poločasu se mladějovičtí snažili vejít aktivně. Bohužel pro ně už v 51. minutě po velice sporné druhé žluté kartě musel opustit hřiště Pospíšil, a tak po většinu druhého poločasu museli Mladějovice dohrávat o deseti mužích. O to víc se ale domácí semkli a pokračovali v tažení na bránu Huzové. Zajímavý pokus z dálky měl Jemelík, jehož střelu jen konečky prstů vyrazil brankář na roh. Po hodině hry v 62. minutě pak ale Šembera vybjoval míč na polovině hřiště a poslal jej Vytřísalovi, který si vzal akci na svoje triko a průnikem přes tři hráče se probojoval až do šestnáctky hostí a střelou k zadní tyči navýšil vedení o dvě branky - 2:0.
A o pár minut později se fanoušci Mladějovic mohli radovat znovu. Po autovém vhazování Čechák posunul míč na Nečase, který jej poslal do volného prostoru. Tam si míč našel opět Vytřísal a zavedl si míč do zakončení, který s přehledem proměnil. Oslabené Mladějovice tak šly v 64. minutě do vedení 3:0.
V 71. minutě však došlo snížení gólového náskoku domácích. Po nedorozumění obrany s brankářem se prosadil Kubík a změnil stav utkání na 3:1.
Důrazné souboje se čím dál tím víc stupňovaly a tím přicházely i další karetní prohřešky. Ačkoliv se hráči Mladějovic snažili hrát útočně, s přibývajícím časem ubývaly síly a začali se více dostávat pod tlak hostů. Ti se v poslední desetiminutovce nastěhovali na polovině domácích a dělali pořádný rozruch. O opravdové zdramatizování zápasů se postaral hostující Kalman, který v 89. minutě dorážel odražený míč do brány a dal tak Huzové naději na body.
Ještě nějakou chvíli se tak hrálo před bránou Mladějovic. Gól ale huzovští vstřelit nedokázali, a tak si Mladějovice připisují další 3 body do tabulky.

Děkujeme všem příznivcům za podporu. Příští víkend hrajeme opět doma. Nyní se můžete těšit na DERBY s Babicemi! To proběhne v sobotu, 21. 10. 2023 v 14:30. Těšíme se na vás!

Střelci: 2x Vytřísal P., Jemelík J.

Sestava: Hoško Jiří - Berg Dalibor, Samek Richard, Berg Jaromír, Varga Michal - Pospíšil Radim, Čechák Jakub, Jemelík Lukáš (C), Völfl Jiří, Šembera Jan - Nečas Jiří

Střídající: Vytřísal Petr, Hock Petr, Repaň Gustav

Trenér: Rotter Vlastimil