Nepovedené utkání potrestala Mladeč čtyřmi góly

09.04.2024

TJ Sokol Mladeč - TJ Mladějovice
4:0
(1:0)

V rámci 15. kola III. třídy okresu Olomouc mladějovičtí opět cestovali na půdu soupeře, již potřetí za sebou. Tentokrát se utkání sehrálo v Mladči proti místnímu Sokolu. Ti v prvním jarním utkání vyhráli doma proti Nemilanům 4:2 a pochopitelně tak chtěli navázat na pozitivní jarní start do soutěže. Pro nemoc chyběl v sestavě oproti minule Šembera.

Byly to ale Mladějovice, kdo do utkání nastoupily o dost aktivněji, hned v 1. minutě se uvolnil Pospíšil a poslal slibný míč do vápna soupeře, po sporném vyražení se ale míče zmocnil brankář domácích. Ve 12. minutě si zpracoval nakopnutý míč Vytřísala opět Pospíšil a mířil na bránu, s jeho nevýraznou střelou a neměl brankář sebemenší potíže. Po poměrně vyvedené dvacetiminutovce však začali být hosté bezzubí a jejich akce končili před šestnáctkou soupeře. Hra do té doby byla velmi rozkouskována častými autovými vhazováními. Ve druhé polovině poločasu se už více dopředu prodírali domácí hlavně po chybách Mladějovic v postupné rozehrávce. Nejvíc se tlak domácích vystupnil v poslední pětiminutovce, kdy Mladeč přecházela do jednoho brejku za druhým. Ve 41. minutě orazili z velmi ostrého úhlu břevno brankáře Venclíka. Domácí neskórovali ani z přímého kopu z hranice pokutového území ze 44. minuty. Naneštěstí pro Mladějovice se však přece jen mladečští dostali do jednobrankového vedení, když po ztrátě na kraji hřiště otočili míč na vzdálenější tyč, kde už osamocený Hegr poslal míč do sítě. Touto brankou na 1:0 taktéž skončil 1. poločas.

Tentokrát do začátku 2. poločasu nastoupili hráči Mladče lépe a nenechali se hosty dostat pod tlak. Navíc si Hegr připsal druhou branku utkání v brzké 53. minutě.
Mladějovičtí se sice snažili základ postupné šance, nedokázali se však stále prosadit do pokutového území domácích, což těm šlo patřičně snadněji. Nejvíce nebezpeční byli z rohových kopů, kterých několik hasila obrana Mladějovic takřka na brankové čáře. Neustálý tlak na branku hostů však přineslo další dva góly, oba vstřelil domácí Gazdík, který v rozmezí 5 minut navýšil Mladči vedení už o čtyři branky. 20 minut před koncem utkání už tak byl výsledek děsivý - 0:4.
Mladějovičtí se sice do akcí ještě dostalo, průnik středem ukončil Vytřísal střelou levou, ta ale těsně minula přední tyč. V samém závěru utkání se po kraji dopracoval do pokutového území Pospíšil, jeho přihrávka do zakončení sice šla mezi dvojici Nečas - Tomis, kdy první zmíněný míč zakončil, avšak také bez úspěchu. Mladějovice tak odjeli z Mladče bez bodu.

Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přijeli podpořit na venkovní půdu. Příště už se konečně uvidíme doma na domácí ploše. V sobotu 13. 4. v 15:30 se utkáme proti Bizonům z Hraničných Petrovic, tak buďte u toho!

Střelci:

Sestava: Venclík Robert ml. - Berg Dalibor, Berg Jaromír, Vytřísal Petr, Varga Michal - Pospíšil Radim, Jemelík Lukáš (C), Völfl Jiří, Čechák Jakub, Samek Richard - Tomis Petr

Střídající: Nečas Jiří, Repaň Gustav, Hoško Jiří

Trenér: Rotter Vlastimil