04.04.2024

TJ Sokol Příkazy "B" - TJ Mladějovice
0:2
(0:1)

Po pětiměsíční zimní přestávce jsme zpět! Jarní část sezóny začala dohrávkou v Příkazech, kde se pro podmáčený povrch zápas odložil. Za Mladějovice si odkroutil debut brankář Robert Venclík.

Už od samotného začátku šla vidět převaha mladějovických zejména v útočné fázi. K zajímavému pokusu se v šestnáctce dostal Šembera hned v úvodní pětiminutovce, vysoký oblouček přes gólmana ale skončil těsně nad. Pak se v 10. minutě po křižné přihrávce Tomise dostal do úniku Radim Pospíšil, který navedl míč až na hranici pokutového území, kde i s nutnou dávkou štěstí přihrál Čechákovi, který si míč navedl a pohotově vstřelil svůj první gól v této sezóně střelou na vzdálenější tyč. Mladějovice tak šli do vedení 0:1.
Mladějovice však nepolevovali, naopak hrozil několika pokusy i stoper Petr Vytřísal. Nejdříve si navedl míč až před šestnáctku soupeře a vystřelil těsně kolem zadní tyče. Poté zahrozil nebezpečným přímým kopem ve zhruba polovině poločasu. Zdařilou střelu na šibenici mu však brankář vytáhl nad břevno. V druhé polovině poločasu se k odraženému míči z rohu dostal do zakončení Pospíšil, ale nedůrazná střela sotva doletěla k brankáři. V slibné pozici byl ke konci poločasu i křídelník Šembera, toho však zradilo zpracování v šestnáctce. Soupeř hrozil hlavně ze standartních situací, ale žádnou velkou hrozbu v 1. poločase neudělali, a tak poločas skončil jednobrankovým vedením Mladějovic.

Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivněji, ale stále hrozili více hráči hostí. Šemberův přetažený roh doběhl Čechák a vrátil míč zpátky do ohně, kde hlavičkou Petr Vytřísal těsně nad bránu soupeře. V polovině druhého poločasu se však hra vyrovnala a standartní situace Příkazů začaly být čím dál vážnější. Mladějovice ale dokázaly využít otevřenější obrany Příkaz a Tomis se dostal s míčem do úniku vstříc brankáři. Jeho přízemní střelu sice dokázal brankář vyrazit, z druhé vlny dobíhající Pospíšil ale usměrnil volejem míč do sítě a poslal mladějovické v 75. minutě do vedení 0:2.
Do podobné šance se Tomis dostal pár minut po té předchozí. Opět se pokoušel zakončit, ale bohužel pro hosty se opět blýsknul zákrokem brankář Příkazů. Tlak na obranu Mladějovic naopak stoupal a velice rozkouskovanou hru využívali příkazští stále nebezpečnějším standartním situacím a převážně rohům. Po jednom takovém se po rohu na zadní tyči objevil volný hráč domácích, míč však poslal těsně vedle tyče brankáře. K zajímavé střele se ještě v samém závěru utkání dostal na obraně hrající Dalibor Berg, jeho křižná střela na zadní tyč však letěla jen několik centimetrů mimo bránu. Mladějovice tak z prvního zápasu jara odchází s výhrou 0:2.

Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přijeli podpořit. Další zápas odehrajeme zase jako hosté, tentokrát zavítáme do Mladče. Utkání započne v neděli 7.4. ve 14:30. Těšíme se na vás!

Střelci: Čechák Jakub, Pospíšil Radim

Sestava: Venclík Robert ml. - Berg Dalibor, Berg Jaromír, Vytřísal Petr, Samek Richard - Pospíšil Radim, Jemelík Lukáš (C), Völfl Jiří, Čechák Jakub, Šembera Jan - Tomis Petr

Střídající: Repaň Gustav, Nečas Jiří, Varga Michal, Hoško Jiří, Vytřísal Milan

Trenér: Rotter Vlastimil