Informace o nás

Spolek T.J. Mladějovice byl založen roku 1945. Prioritním zájmem spolku je výchova a vedení dětí k aktivnímu pojetí života. Zároveň také obohacovat kulturní dění v obci nejen pravidelnými fotbalovými zápasy, ale také kutlurními akcemi.

Současnost

V současné ročníku má spolek dvě mužstva - starší benjamínci a muži.

MUŽI - IV.B TŘÍDA

Letošním cílem pro družstvo mužů je umístění do třetího místa. Trenérskou funkci zastává Robert Venclík.

STARŠÍ BENJAMÍNCI

V letošním roce jsme naše nejmladší přihlásili do soutěže starších benjamínků. Ti hrají své zápasy turnajovým způsobem. Trenérem mužsva je Robert Král, vedoucí Jitka Rozsívalová.

Historie klubu

Přesné datum založení SK Mladějovice neuvádí žádný dostupný zdroj. Ví se jen, že to bylo na přelomu let 1945/46 a u zrodu stál J. Vaňák, M. Šipula, M. Medvěd, B. Kastner, Abrahám, A. Hovorka, M. Hora, J. Motal, J. Grojza, A. Axmann a O. Kouřil. Dva roky hrály Mladějovice ve III. třídě, ale v roce 1949 činnost ustala. Po dvouleté pauze, již jako oddíl kopané Sokola Mladějovice, pokračují v bojích ve IV. třídě. V roce 1967 končí na 7. místě skupiny a do dalšího ročníku jež nenastupují.

Teprve v roce 1974 došlo k zásadní obnově organizované kopané. Stalo se tak především nadšením funkcionářů J. Bendla, M. Balinta, Ing. A. Vidláře, J. Kristka, Z. Šenka a dalších. Nejprve bylo založeno družstvo žáků a brzy se dostavily první úspěchy. V roce 1976 vyhráli žáci svou skupinu a postoupili do okresního přeboru. Za zmínku stojí jejich konečné skóre, kterého žáci dosáhli - 101:10. V té době bylo také obnoveno družstvo mužů.

V roce 1982 se vrátil do Mladějovic B. Pospíšil starší, který začal trénovat družstvo mužů. Postupně posílil kádr a družstvo každým rokem stoupalo do vyšší soutěže. V roce 1985 do okresního přeboru, což byl historický úspěch mladějovické kopané. V té době dorostla řada žáků do dorosteneckého věku a tak bylo stanoveno i družstvo dorostenců. Muži se naopak potýkali s nedostatkem borců, což mělo za následek sestup z OP v roce 1987. O rok později přišel do Mladějovic nový trenér žáků S. Vyroubal, který během několika let vychoval pro mladějovický fotbal řadu kvalitních hráčů. V témže roce došlo ke zvolení nového výboru - M. Axmann (předseda), S. Vyroubal (místopředseda a trenér mládeže), V. Langmaier starší (pokladník), později Ing. M. Šuba, I. Šuba (jednatel), L. Šuba (trenér dorostu a hospodář), J. Šiška, L. Kořístka, J. Hradil, J. Kristek (trenér mužů), Ing. Z. Jurča (trenér dorostu). Toto vedené kladlo maximální důraz na výchovu mládeže, aby nebyl oddíl v budoucnu závislý na hráčích z jiných oddílů.

Systematická práce s mládeží přinesla ovoce koncem devadesátých let. S příchodem B. Pospíšila ml., V. Langmaiera ml., L Bartoše a I. Šuby se zlepšila výkonnost i chování žáků. Muži po deseti letech postoupily v roce 1998 do II. třídy. V rámci vzniku nových krajů a reorganizace fotbalových soutěží, postoupilo mužstvo mužů v roce 2002 do 1. B třídy krajské soutěže, kde se v prvním roce umístilo na osmém místě. Po ročníku 2003/04 krajské soutěže sestoupilo mužstvo mužů zpět do okresního přeboru. V nynější době se podařilo znovu zacelit mezery v týmu a stabilizovat kádr. V sezóně 2008/09 přišel opět sestup do IV. "pralesní" třídy.