HISTORIE

70. léta v Mladějovicích
70. léta v Mladějovicích
Vítěz III. třídy 1984/85
Vítěz III. třídy 1984/85
Tým Legend po 10 letech - Účastníci I.B třídy
Tým Legend po 10 letech - Účastníci I.B třídy

        Přesné datum založení SK Mladějovice neuvádí žádný dostupný zdroj. Ví se jen, že to bylo na přelomu let 1945/46 a u zrodu stál J. Vaňák, M. Šipula, M. Medvěd, B. Kastner, Abrahám, A. Hovorka, M. Hora, J. Motal, J. Grojza, A. Axmann a O. Kouřil. Dva roky hrály Mladějovice ve III. třídě, ale v roce 1949 činnost ustala. Po dvouleté pauze, již jako oddíl kopané Sokola Mladějovice, pokračují v bojích ve IV. třídě. V roce 1967 končí na 7. místě skupiny a do dalšího ročníku jež nenastupují.

Teprve v roce 1974 došlo k zásadní obnově organizované kopané. Stalo se tak především nadšením funkcionářů J. Bendla, M. Balinta, Ing. A. Vidláře, J. Kristka, Z. Šenka a dalších. Nejprve bylo založeno družstvo žáků a brzy se dostavily první úspěchy. V roce 1976 vyhráli žáci svou skupinu a postoupili do okresního přeboru. Za zmínku stojí jejich konečné skóre, kterého žáci dosáhli - 101:10. V té době bylo také obnoveno družstvo mužů.

V roce 1982 se vrátil do Mladějovic B. Pospíšil starší, který začal trénovat družstvo mužů. Postupně posílil kádr a družstvo každým rokem stoupalo do vyšší soutěže. V roce 1985 do okresního přeboru, což byl historický úspěch mladějovické kopané. V té době dorostla řada žáků do dorosteneckého věku a tak bylo stanoveno i družstvo dorostenců. Muži se naopak potýkali s nedostatkem borců, což mělo za následek sestup z OP v roce 1987. O rok později přišel do Mladějovic nový trenér žáků S. Vyroubal, který během několika let vychoval pro mladějovický fotbal řadu kvalitních hráčů. V témže roce došlo ke zvolení nového výboru - M. Axmann (předseda), S. Vyroubal (místopředseda a trenér mládeže), V. Langmaier starší (pokladník), později Ing. M. Šuba, I. Šuba (jednatel), L. Šuba (trenér dorostu a hospodář), J. Šiška, L. Kořístka, J. Hradil, J. Kristek (trenér mužů), Ing. Z. Jurča (trenér dorostu). Toto vedené kladlo maximální důraz na výchovu mládeže, aby nebyl oddíl v budoucnu závislý na hráčích z jiných oddílů.

Systematická práce s mládeží přinesla ovoce koncem devadesátých let. S příchodem B. Pospíšila ml., V. Langmaiera ml., L Bartoše a I. Šuby se zlepšila výkonnost i chování žáků. Muži po deseti letech postoupily v roce 1998 do II. třídy. V rámci vzniku nových krajů a reorganizace fotbalových soutěží, postoupilo mužstvo mužů v roce 2002 do I. B třídy krajské soutěže, kde se v prvním roce umístilo na osmém místě. Po ročníku 2003/04 krajské soutěže sestoupilo mužstvo mužů zpět do okresního přeboru. V nynější době se podařilo znovu zacelit mezery v týmu a stabilizovat kádr. V sezóně 2008/09 přišel opět sestup do IV. třídy. V sezóně 2010/11 se podařilo Mladějovicím postoupit do III. třídy, ze které však po dvou sezónách přišel opětovný pád do nejnižší soutěže, kterou hrají doteď.

Vytvořte si webové stránky zdarma!