Brzký gól Mladějovice nerozhodil a vezou z Města Libavé 3 body

11.09.2023

SK Město Libavá - TJ Mladějovice
1:3
(1:1)

V 6. kole III. třídy okresu Olomouc jeli mladějovičtí na půdu předposledního soupeře - Město Libavá. Ti poslední a zatím jediný bod získali hned v prvním kole soutěže po prohraných penaltách s Huzovou. Mladějovice naopak přijeli v okleštěné sestavě, do zápasu nenastoupil skrz svalové zranění David Pospíšil a v sestavě chyběl také onemocněný Čechák. Navíc se Mladějovice musely vypořádat bez svého gólmana Jiřího Hoška, v bráně tak nastoupil Pospíšil Radim.

A začátek nevypadal pro mladějovické hráče vůbec dobře. Už ve 3. minutě inkasovali první gól zápasu, když se po nedorozumění v obraně dostaly do úniku dva hráči domácích, přihrávku v akci 2 na 1 si při pokusu o vypíchnutí poslal do vlastní míče Hock. a tak Město Libavá šlo do brzkého vedení 1:0.
Mladějovice nebyly úplně nejkompaktnější vzadu a zároveň i rozehrávka vázla, přesto se po krajích do šancí dostávali jak Šembera, tak Dalibor Berg, k zakončení však tyto akce nevedly. Po půl hodině hry se však začala hra Mladějovic zlepšovat a zároveň se dostávaly vícekrát před bránu soupeře. Po rozehraném rohovém kopu se dostal míč zpátky k exekutorovi Slámovi, který ve 34. minutě poslal míč zpět před bránu soupeře, který proletěl až na zadní tyč, kde Vytřísal dopravil ve skluzu míč do sítě. Stav utkání se tak vrátil do nerozhodného stavu - 1:1.
Mladějovice se sice ještě k ohrožení brány dostávaly v průběhu poločasu, většina střel však v přehuštěném prostoru nenašla cíl. Po poločase tak šly oba týmy do šaten po jednom gólu.

Do druhého poločasu přistoupili mladějovičtí aktivněji a okamžitě se začali dostávat před šestnáctku soupeře. Po několika vyražených centrech a střelách se k míči na okraji šestnáctky dostal Šembera, který vystřelil nenápadnou střelu, která však přeletěla brankáře a u zadní tyče zamířila do sítě. Ve 48. minutě tak šly Mladějovice poprvé v zápase do vedení 1:2.
Tlak hráčů hostí neopadával a stále byli silnějším týmem. Hlavně po vyhraných soubojích ve středu hřiště se Mladějovice dostávaly do dalších a dalších slibných situací. Většina střel, ať už se o ně pokoušel Sláma, nebo střídající Repaň však mířily mimo bránu. V 61. minutě pak přišlo to pravé uvolnění, když se uvolnil na kraji rozběhnutý Šembera, který poslal míč do pokutového území, kde si prostor našel naběhnutý Jiří Nečas a poslal míč doproti pohybu brankáře. Po této akci tak měli mladějovičtí dvoubrankové vedení 1:3.
Poté se však začala celková hra začala měnit v překopávání hřiště a dlouhých nákopech, které většinou končily u gólmanů na obou stranách hřiště. Zápas tak pomalu, ale jistě šel do zdárného konce a úspěšně pro Mladějovice, kteří tak podruhé za sebou berou 3 body ze hřiště soupeře.

Děkujeme všem fanouškům, kteří přijeli podpořit naše kluky při venkovním zápase. Příště se uvidíme opět doma na našem hřišti, a to proti prvnímu týmu tabulky - SFK Nedvězí. Zápas začne v sobotu, 16. září v 15:30!

Střelci: Vytřísal, Šembera, Nečas

Sestava: Pospíšil Radim - Völfl Jiří, Berg Jaromír, Hock Petr, Varga Michal - Šembera Jan, Vytřísal Petr, Jemelík Lukáš (C), Berg Dalibor - Sláma Radek, Nečas Jiří

Střídající: Pospíšil Jakub, Repaň Gustav, Samek Richard

Trenér: Rotter Vlastimil