Další prohra na penalty, teď s Velkým Újezdem

04.09.2023

TJ Mladějovice - TJ Sokol Velký Újezd
 1:1
(0:1)

V 5. kole III. třídy okresu Olomouc přivítal do Mladějovic soupeř z Velkého Újezda. Ti ze dvou posledních utkání měli skóre 13:2 po dvou vysokých výhrách jak v Nemilanech, tak ve Slavoníně. Mladějovice se naopak chtěly odrazit od první výhry z minulého týdne.

V základní sestavě sice byl uveden David Pospíšil, ten se však zranil během rozcvičování a tak na jeho místo šel Richard Samek. Přesto se však Mladějovice snažily od úvodu utkání o přízemní kombinační hru, po které se domácí dostávali do přechodných útoků. Po kombinaci Pospíšila s Nečasem měl blízko do zakončení první zmiňovaný, ve skluzu ale přízemní míč nestihnul. Ze zdravotních důvodů pak už i Samek musel opustit hřiště, a tak na pozici středního obránce nastoupil Petr Hock. Po 20 minutách hry se po dlouhých rohových kopech na zadní tyči objevil v prvním případě Repaň, ve druhém Völfl, ani jeden však nedokázali usměrnit míč do sítě. Čechák měl také svou příležitost z hranice pokutového území, branka ale z toho také nepadla. Naopak Velký Újezd se do zakončení nedostával díky kompaktně hrající zónové obraně mladějovických. Ke takřka jediné střele na bránu v 1. poločase se dostali hráči Velkého Újezdu v 31. minutě, a to po nařízené penaltě. Tu exekutor Tylich proměnil a poslal tak Velký Újezd do vedení 0:1.
Mladějovice stále pokračovaly v aktivní hře a do konce 1. poločasu tlačily hosty, kteří se nedostávaly za půlku hřiště. Jemelík vyslal ke konci poločasu zajímavou ránu z dálku, která jen těsně minula přední tyč. Gól však mladějovičtí i přes velký tlak vstřelit nedokázali a tak stav utkání byl po prvním poločase nepříznivý - 0:1.

Do druhé půlky sice opět vstoupily Mladějovice dobře, avšak po deseti minutách začala převládat rychlejší nakopávaná hra. Střelbu z dálky zkoušelo hned několik hráčů domácích, většina střel bylo pouze smlsnutím pro brankáře hostí. Hra se taktéž začala velmi často kouskovat po faulech na obou stranách a hra se svým způsobem vyrovnala. Několikrát brankář Hoško musel čelit nepříznivým situacím po chybách v obraně, ale se všemi si dokázal poradit. Nakonec se fanoušci Mladějovic dočkali zaslouženého vyrovnání, když si Šembera navedl míč na střed a poté popostrčil míč na rozbíhajícího se Völfla, který střelou na zadní tyč rozvlnil síť soupeře. V 73. minutě tak byl stav utkání nerozhodný - 1:1.
Po tomto se hrál fotbal nahoru dolů, ani jeden z týmů už však své šance využít nedokázal, a tak se zase na domácím prostředí šlo do penalt.

V nich byli opět úspěšnější hosté, když 2 hráči Mladějovic penaltu neproměnili, a tak musí hráčům Mladějovic opět stačit pouze 1 bod.
Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit! Příští zápas odehrajeme ve vzdáleném Městě Libavá, zápas proběhne v sobotu 9.9. v 15:00.

Střelci: Völfl

Sestava: Hoško Jiří - Völfl Jiří, Samek Richard, Berg Jaromír, Berg Dalibor - Šembera Jan, Vytřísal Petr, Jemelík Lukáš (C), Pospíšil Radim - Čechák Jakub, Nečas Jiří

Střídající: Hock Petr, Tomis Petr, Sláma Radek, Pospíšil Jakub, Repaň Gustav

Trenér: Rotter Vlastimil