Drtivá desetiminutovka přinesla přesvědčivou výhru ze Slavonína

08.10.2023

FK Slavonín "B" - TJ Mladějovice
 1:5
(0:1)

Mladějovičtí jeli v rámci 10. kola III třídy okresu Olomouc do Slavonína odehrát zápas se zdejším rezervním týmem. Ti tak hráli po druhé za sebou na domácím prostředí, v tom prvním porazili Huzovou vysoko 8:0. Do zápasu opět nenastoupil z důvodu zranění Sláma, ve hře chyběl taktéž Gustav Repáň a Karel Pospíšil.

První poločas začali Mladějovice s míčem na svých kopačkách a snažili se o postupný kombinační rozvoj akcí. Vysoko napadající hráči Slavonína ale narušovali poklidnou rozehrávku, díky čemuž docházelo ke ztrátám míče na polovině soupeře. Toho tak domácí využívali křižnými přihrávkami na kraje hřiště, odkud se snažili hrozit bránu hostí. Už ve 12. minutě se tak musel Hoško vytáhnout zákrokem, který zabránil brzkému inkasovanému gólu. I Mladějovice vytahovaly drápky, většina šancí však končila na křídlech na samém konci hřiště bez většího zakončení na bránu. Naopak na druhé straně se opět po dalším výpadu objevil v šanci po pravé straně hrající Pišta. Střelu ve 26. minutě ale opět vytáhnul špičkami prstů brankář Hoško. Nebyl to však poslední závar před brankou Mladějovic. po stříleném centru z levé strany se David Pospíšil ve snaze odehrát míč na roh poslal balón směrem na svou bránu, opět byl v bráně ve správný čas na správném místě brankář Hoško, který se stihnul přemístit a míč vytěsnit v 31. minutě na roh. Poté se už dostali do většího ohrožení brány i mladějovičtí borci, když jim bylo po faulu nabídnuta ve 36. minutě možnost přímého kopu. Exekutor Vytřísal vyslal slibný míč přes zeď, který zastavila až tyč domácích. Ve 40. minutě poprvé rozvlnil síť Šembera, který se po přihrávce Vytřísala dostal do úniku a kolem brankáře zakončil míč do brány. Pro odmávaný offside však gól nebyl uznán a na první gól se tak muselo čekat dálo. Od toho momentu už to ale netrvalo dlouho, kdy se fanoušci mohli dočkat prvního gólu. Neustále rozehrávající rohy na krátko se hráčům Slavonína nevyplatilo, když jejich pokus vystihnul Radim Pospíšil a po zmocnění se míče vyslal do běhu rozběhnutého Šemberu, který si na hranici pokutového území zaseknul míč před vybíhajícím brankářem, a v obklíčení dvou hráčů si posunul míč na střed a poslal míč do odkryté brány. Ve 44. minutě se tak Mladějovice dočkali gólu do šatny na 0:1.

Do druhého poločasu již nenastoupil David Pospíšil kvůli svalovým obtížím, a tak na pozici středního obránce nastoupil Samek. Ve druhém poločase se Mladějovice snažily více rozehrávat míč přímo od gólmana a hrát tak více po zemi. Na obou stranách sice útočící hráči aktivně napadali rozehrávky soupeřů, s přibývajícím časem to ale byli hlavně mladějovičtí, kteří byli dravější po míči. Slibný míč naservíroval Čechák naběhnutému Daliboru Bergovi, který se dostal do šance volající po zakončení, tuto šanci však v probíhající 63. minutě zápasu neproměnil. Na opačné straně hřiště hrozili po rohových rozích hráči Slavonína. Jednu šanci na poslední chvíli vyrážel opět neprolomený brankář Hoško. A poté to byl právě důraz, co přivedlo Mladějovice ke druhému gólu. Pár metrů za šestnáctkou soupeře vybojoval míč Vytřísal, posunul si jej na střed a v 69' minutě vypálil ránu na zadní tyč, po které se brankář pouze otočil. Posunul tím Mladějovice blíže k vítězství - 0:2.
Na to ale stihli domácí rychle odpovědět. Po faulu se k přímému kopu postavil zkušený Čermák, který jej nekompromisně poslal přes zeď na přední tyč za zády brankáře. V 73. minutě se tak zdramatizoval zápas, na tabuli svítil výsledek 1:2. Dvoubrankové vedení si ale mladějovičtí dokázali vybojovat zpátky. Z rohového kopu Šembery se pokusil Nečas překvapit soupeře střelou patičkou. To sice prvotně ovoce nepřineslo, odražený míč se ale dostal k osamocenému Radimu Pospíšilovi, který vypálil míč k zadní tyči a stav utkání tak byl v 81. minutě 1:3.
A pouze o dalších 5 minut později se výsledek opět měnil. Opět po spolupráci Nečase s Šemberou dostal právě druhý zmíněný křídelník do úniku. Proběhl až do pokutového území a probíjel se kolem brankové čáry, kde poté posunul pod sebe míč seběhnutému Pospíšilovi, který měl už snadnou práci s posláním míče do sítě. V 86. minutě už tak bylo defacto rozhodnuto za stavu 1:4.
Nicméně se Šembera po popostrčeném míči Jaromírem Bergem dostal opět do úniku, Tentokrát zakončil sám a svým bodlem si připsal svůj druhý gól zápasu. V poslední 90. minutě utkání tak přidali mladějovičtí pátou branku - 1:5.
Úplný hřebíček za konečným výkonem mohl dokonat opět Pospíšil, který se po přihrávce Jemelíka dostal na polovině hřiště k nájezdu na brankáře. Svůj třetí gól ale vstřelit nedokázal a poslal míč pouze vedle brány. Zápas tak skončil po finální koncovce za stavu 1:5.

Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přijeli do Olomouce podpořit. V příštích dvou týdnech se ukážeme na domácím hřišti. Tentokrát v sobotu 14.10. v 15:00 se utkáme v souboji nováčků proti Huzové. Těšíme se na vaší přízeň!

Střelci: 2x Šembera J., 2x Pospíšil R., Vytřísal P.

Sestava: Hoško Jiří - Varga Michal, Berg Jaromír, Pospíšil David, Völfl Jiří - Pospíšil Radim, Pospíšil Jakub, Jemelík Lukáš (C), Čechák Jakub, Šembera Jan - Nečas Jiří

Střídající: Samek Richard, Vytřísal Petr, Berg Dalibor

Trenér: Rotter Vlastimil