Druhá prohra v řadě, nepovededý druhý poločas znamená výhru Jiříkova

11.09.2022

TJ Mladějovice - FC Kolos Jiříkov
1:2 (1:0)

Ve 4. kole IV. třídy okresu Olomouc čekalo na Mladějovice zápas s Jiříkovem. Domácí si chtěli spravit chuť po prohraném utkání v Lutíně, kdežto Jiříkov stále čekal na první body v soutěži po prohrách v Králové a s rezervou Hodolan.

První poločas byl podle očekávání v režii domácích. V 17. minutě vyrazil po pravém křídle Dalibor Berg, který poté naservíroval míč Nečasovi, který proti hostujícímu brankáři nezaváhal a poslal Mladějovice do jednogólového vedení.
Jiříkovští se do zakončení moc nedostávali, avšak po jedné chybě v obraně se snažili lobem přehodit brankáře Vytřísala, ale ten se blýskl pěkným zákrokem.

Do druhého poločasu byli nuceni mladějovičtí nastoupit v pozměněné sestavě z důvodu zranění Rotter a Filgase. To se projevilo na celkové hře Mladějovic, když celková hra byla značně chaotická a bez schopnosti kombinovat a nahrát si. Jiříkov tak začal přehrávat staticky hrající celek domácích a především využívali sílu v osobních soubojích. Zkrátka byl u každého míče dříve, bojoval a chtěl vyhrát. V 56. minutě tato snaha přinesla ovoce, když hlavičkou František Michalík srovnal stav utkání na 1:1.
V 74. minutě se v očividně ofsajdovém postavení objevil Hejbal, pomezní Rozman však nereagoval a hráč svou nabídnutou šanci proměnil a otočil tak stav utkání na 1:2.
Domácí hráči se snažili v závěrečných minutách s výsledkem ještě něco udělat, ale k žádné vyložené šanci se již nedostali.

Střelci: Nečas Jiří

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Rotter Vlastimil, Filgas Miroslav, Dittrich Pavel, Berg Jaromír - Šembera Jan, Berka Martin, Pospíšil Jakub, Berg Dalibor - Nečas Jiří, Venclík Robert

Střídající: Samek Richard, Hruška David, Jemelík Lukáš, Ambrozek František

Trenér: Rotter Vlastimil