Druhý poločas rozhodl o vítězství nad Náklem

19.04.2023

TJ Mladějovice - TJ Sokol Náklo
4:2
(0:0)

V prvním domácím utkání jara přivítali Mladějovice v 13. kole IV. třídy okresu Olomouc soupeře z druhé poloviny tabulky - TJ Sokol Náklo.

V první polovině prvního poločasu se do finálních akcí dostávalo velmi zřídka. Domácí trápila kombinace v přechodové fázi. To Náklo mělo o poznání lepší, avšak jejich útočníci nedokázali v blízkosti brány udržet míč na svých kopačkách. Ve druhé polovině poločasu se už mladějovičtí dokázali více prodírat do zakončení. Padlo několik zajímavých střel z dálky, které i přes dobré parametry neskončily za zády brankáře. Po poločase byl stav utkání stejně jako v posledním zápase 0:0.

Druhý poločas začal o dost atraktivněji pro oko fanouška. Hned ze startu totiž otevřel skóre vysunutý Petr Vytřísal a změnil svou střelou stav utkání na 1:0.
Po sérii několika nebezpečných rohů měl Pospíšil možnost o další centrovaný míč z přímého kopu. Střílený centr doletěl až na zadní tyč uzavírajícího Jakuba Čecháka, který usměrnil míč do sítě a dostal tak Mladějovice v 55. minutě do dvoubrankového vedení.
Náklo se však nepoložilo a dostalo šanci po ruce Pospíšila v pokutovém území k snížení stavu utkání. Nabídnutou penaltu v 58. minutě Herold proměnil - 2:1.
Mladějovice trochu polevili v rozjetém tempu, ale i přesto se dostávali do zakončení. Tomis se k slibnému zakončení dostal jak hlavou, tak i po chybné rozehrávce brankáře. Obě tyto šance však gólem neskončily.
Hosté naopak popadli dech a byli na hřišti výraznější než domácí. Z rohového kopu v 72. minutě se opět prosadil Herold a zápas byl opět nerozhodný po dvou gólech.
Zápas tak nabral ve druhém poločase vyšších obrátek, což v prvním poločase chybělo. Klid Mladějovicím zajistil svým průnikem od lajny Šembera, který v 77. minutě překonal umístěnou střelou k tyči hostujícího gólmana - 3:2.
V pozdních minutách se po výkopu brankáře Vytřísala dostal míč až za obranu soupeře po tom, co hostující soupeři propadli v souboji a Tomis tak mohl uniknout do zakončení. Místo toho však nahrál osamocenému Pospíšilovi, který už jen poslal míč do sítě - 4:2.

Děkujeme všem fanouškům za přízeň a těšíme se na vás v neděli na hřišti Hnojic - začínáme v 16:00.

Střelci: Vytřísal Petr, Čechák Jakub, Šembera Jan, Pospíšil Radim

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Rotter Vlastimil, Vytřísal Petr, Berg Jaromír, Berg Dalibor - Šembera Jan, Sláma Radek, Čechák Jakub, Pospíšil Radim - Tomis Petr, Samek Richard

Střídající: Jemelík Lukáš, Nečas Jiří, Šuba Matěj

Trenér: Rotter Vlastimil