Dvě chycené penalty a hattrick Poláka pomohly k výhře s Huzovou

01.10.2022

TJ Mladějovice - FK Huzová
5:3
 (4:2)

Po dvou týdnech v hostujících podmínkách odehrály Mladějovice 7. kolo IV. třídy okresu Olomouc konečně v podmínkách domácích. Na ně přijel celek z Huzové, který sice identicky jako Mladějovice prohráli s Jiříkovem 1:2, ale i přesto díky penaltovému rozstřelu ve Střeni byli o jediný bod na 2. příčce soutěže.

Do zápasu vstoupili velice aktivně hráči Huzové, kteří hned od začátku zápasu ukazovali svou kvalitu. Mladějovičtí se sice snažili hrát kombinační hru, ale aktivní vytažený presink hostí nedovolil Mladějovicím postupně rozvíjet hru a po centrovaných míčích se dostávali k míči. Po jednom z faulů před pokutovým územím se naskytla příležitost pro čechrovaný míč do vápna. A právě ten si ve vápně v 6. minutě našel Onyshchenko a hlavou uklidil míč za záda brankáře - 0:1.
Úvodní brzký gól však nechal hráče Mladějovic klidné a pokračovali ve hře. To se pak vyplatilo, když už ve 12. minutě Šembera posunul míč k střídajícímu Polákovi, který si pokryl míč před bránicím hráčem a poté ve skluzu poslal míč mezi nohy brankáře a brzo tak vyrovnal stav utkání - 1:1.
Bojovnost nově příchozího Poláka nabudila celý tým domácích. O pouhé dvě minuty později ve 14. minutě se opět Polák prodrával obranou Huzové, než byl zfaulován a naskytla se šance z přímého kopu. Toho se ujal Vytřísal Petr a i trochou štěstí dokázal dostat svojí střelou míč do brány - 2:1.
Mladějovičtí v aktivitě nepolevovali a v 25. minutě přišel další gól, když se do šance dostal po křídle unikající Šembera, který sice brankáře překonal, ale trefil pouze zadní tyč. Na té byl však opět připravený Polák a posunul míč do brány - 3:1.
Huzová však neztrácela naději, byť se v 32. minutě vrátila do jednobrankového manka, když se na levé straně objevil nikým nehlídaný Onyshchenko - 3:2.
Ke konci poločasu byla Huzová ještě odhodlanější, jelikož se jí objevila šance pro znovu vyrovnání zápasu. Po nastřelené ruce jednoho z domácích hráčů byla odpísknutá penalta. Tu však Milan Vytřísal vyrazil a dobíhající Pospíšil odvrátil míč do zázemí. Po dvou minutách se do brejku po přihrávce Šembery mezi obránce dostal opět Dušan Polák, který si posunul míč a vystřelil do protipohybu brankáře, když už nestihl zareagovat. Gólem na 4:2 tak nejenže vstřelil svůj premiérový HATTRICK za Mladějovice, ale také skončil první poločas.

Do druhého poločasu vstoupili opět hráči Huzové velice aktivně a nedovolovali Mladějovicím rozehrát míč. S přibývajícími minutami zápasu šlo znát, že hráči hostí začali více využívat nakopávaných míčů k dostávání se blíž k pokutovému území domácích. Poté po jednom z přímých kopů se po centru do vápna odpískal obranný faul domácích, a tudíž druhá penalta zápasu pro hosty. Avšak i druhou penaltu dokázal Milan Vytřísal přečíst a pozemní střelu k tyči bez jakýkoliv problému chytil. V 68. minutě už se však po kombinaci dokázal prosadit Schmidt a opět byl stav utkání pouze o jeden gól - 4:3.
Avšak opět stačilo pouze 5 minut k tomu, aby si mladějovičtí upevnili své vedení. K míči se dostal Jaromír Berg, který se pokusil z dálky vypálit míč a díky teči, kterou jeho střela dostala, se míč obloučkem dostal až za zády brankáře - 5:3.
Do samého konce zápasu už se sice hra přerývala z jedné strany na druhou, ale žádné nebezpečnější šance už nepřibyly. Z této osmibrankové přestřelky tak zůstaly všechny body doma.

Děkujeme všem našim příznivcům za podporu a uvidíme se zase za týden, a to v Moravské Huzové. Výkop v 15:00!

Střelci:

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Berg Jaromír, Filgas Miroslav, Dittrich Pavel, Pospíšil Radim - Šembera Jan, Pospíšil Jakub, Vytřísal PetrJemelík LukášNečas Jiří - Venclík Robert

Střídající: Polák Dušan, Samek Richard, Ambrozek František

Trenér: Rotter Vlastimil