18.09.2022

FC Sigma Hodolany "B" - TJ Mladějovice
2:4
(2:2)

V 5. kole IV. třídy okresu Olomouc cestovaly Mladějovice na hřiště dalšího z nováčků v soutěži - rezervu Sigmy Hodolan. Mladějovičtí se chtěli oprostit od dvouzápasové proherní série, kterou si právě v domácím zápase s Jiříkovem nečekaně prodloužili. Rezerva Hodolan se naopak po 2 zápasech venku chtěli opět ukázat před domácí tribunou, když poslední zápas vyhráli v Králové 5:0.

Do zápasu mladějovičtí odcestovali se značnou marodkou, Radka Slámu, Vlastimila Rottera a Petra Tomise doplnil Dalibor Berg, který se v posledním zápase zranil. Zápas začali mladějovičtí aktivněji a drali se dopředu. Hodolany hráli spíše silový fotbal, kdy se dostávali do útoků právě díky vybojování pozice ve středu hřiště. To se domácím vyplatilo, protože se po centru dostal k míči za obranou číhající Študent, který už si se zakončením poradil a poslal tak Sigmu do jednobrankového vedení.
Hned však o minutu později ve 13. minutě se po přihrávce Jemelíka dostal k míči na hranici pokutového území Pospíšil Radim, který v obklopení obránců špičkou vystřelil na bránu a i taková střela stačila na překonání domácího brankáře a záhy bylo srovnáno - 1:1.
O 3 minuty později z přímého kopu přišel centrovaný míč Filgase, který se po teči bránícího hráče dostal až ke gólmanovi, který míč vyrazil těsně vedle sebe. Tam však přiběhl nikým nehlídaný Pospíšil a dorazil míč do sítě - 1:2.
V 37. minutě však přišla vyrovnávací branka, kdy byl nabídnut pokutový kop Študentovi, který zkušeně poslal míč do vrchního růžku brány - 2:2.

Druhý poločas byl z pohledu hry opět velice vyrovnaný. Šance přicházely na obou stranách, avšak nikdo nabídnuté šance nevyužíval. V 60. minutě po průniku Šembery dostal míč před prázdnou bránu Polák, ten však nedokázal míč usměrnit do brány. Avšak hned v ten moment se vrátil míč zpět do vápna, kde právě Polák byl faulován a byl nařízena penalta i na druhé straně. K ní se postavil Lukáš Jemelík a taktéž svou příležitost proměnil - 2:3.
Závěr zápasu byl velmi hektický. Hodolany dávaly veškeré své síly do útoku, avšak buď své příležitosti neproměňovali, nebo se ukázal v bráně skvěle chytající Milan Vytřísal. Poslední akce zápasu proběhla po vypíchnutí míče Radimem Pospíšilem, který se po pravém křídle rozběhl vstříc soupeřově půlce. Za ní vypálil dalekonosnou střelu, která našla cíl až v soupeřově síti a mohl se tak radovat z premiérového HATTRICKU. Zápas tak tímto skončil za stavu 2:4.

Děkujeme všem fanouškům za výjezd a zároveň zveme na další výjezd, a to příští sobotu v Králové.

Střelci: Pospíšil Radim (3x), Jemelík Lukáš

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Samek Richard, Filgas Miroslav, Dittrich Pavel, Berg Jaromír - Šembera Jan, Vytřísal Petr, Jemelík Lukáš, Pospíšil Jakub, Pospíšil Radim - Nečas Jiří

Střídající: Polák Dušan, Ambrozek František, Novák Lukáš

Trenér: Rotter Vlastimil