17.09.2023

TJ Mladějovice - SFK Nedvězí
 1:1
(1:1)

V 7. kole III. třídy okresu Olomouc přijel do Mladějovic dosavadní lídr soutěže - SFK Nedvězí. Ti se mohli chlubit dosavadní neporazitelnosti, kdy jediný bodík ztratili hned v prvním zápase po vyhraných penaltách s Velkým Újezdem. Do sestavy od posledního zápasu nemohli nastoupit Petr Hock společně s Michalem Vargou.

První poločas začal opatrnou hrou ze strany domácích a převládla poměrně pomalejší kombinační hra hostí. Není tak překvapením, že prvních 10 minut měli více míč na nohách hráči Nedvězí a byli tak častěji před pokutovým územím domácích. Ti však svou půdu bránili a nepouštěli soupeře do zakončení. Naopak solidní protiútoky se po rychlé kombinační hře dařily Mladějovicím, kteří se několikrát solidně propracovaly až před bránu soupeře, v koncovce to však bylo opět o něco slabší. Ve 23. minutě zápasu kopl zajímavý přímý kop Radim Pospíšil, avšak brankář Nedvězí si s tímto balonem poradil. V 27. minutě se po sérii rohových kopů dostal k hlavičkové příležitosti Völfl, ten však bránu o kousek minul. K šancím se ale samozřejmě dostávali i lídři soutěže. Jeden z několika přímých kopů proměnil ve 36. minutě Blaha, když si centrovaný míč našel osamocen a hlavičkou o prodloužil za zády brankáře Mladějovic. Nastolil tak vedení hostů 0:1.
Avšak to mladějovické borce nepoložilo a pokračovali ve hře dál. Ve 40. minutě si Pospíšil seběhnul na střed a křižnou přihrávkou vyslal Nečase do slibné šance, po rychlostním souboji však byl u míče o malou chvíli později než brankář hostů. Poté se ale po faulu na Čecháka kopal přímý kop z velmi slibné pozice. Do hry tak ze střídačky nastoupil Pospíšil Karel a svým prvním dotekem v zápase zajistil vyrovnání zápasu, když jeho střela letěla přes zeď do růžku přední tyče! Vstřelil tak důležitý gól do šatny - 1:1.
Podobně nebezpečný přímý kop však kopali hráči Nedvězí v samém závěru utkání, ti však dokázali rozvlnit pouze zadní síť. Poločas tak skončil nerozhodně po jednom gólu.

Do druhého poločasu vletěli hráči Nedvězí o dost aktivněji a začali s vysokým presinkem. Nicméně se hra povětšinu času přelévala ve středu hřiště s občasnými výpady k oboum šestnáctkám. Po prvních 15 minutách se však začali mladějovičtí dostávat pod tlak a byli chvíle, kdy blokovali jednu střelu hostí za druhou. Tahle snaha hostům přinesla ovoce v podobě odpísknuté penalty za hru rukou, a tak se v 67. minutě kopala penalta na brankáře Hoška. Exekutor Buša však poslal míč pouze od tyčky za bránu Mladějovic a zahodil tak vyloženou šanci Nedvězí. Z nejhorších se tak Mladějovice dostali bez ujmy a i oni se začali více dostávat do zakončení. Během slušné patnáctiminutovky se dostali mladějovičtí do několika šancí. Například když Čechák naservíroval z kraje na osamoceného Repaňe, ten si však s míčem nedokázal poradit. Karel Pospíšil opět zkoušel i z velice ostrého úhlu o překvapení brankáře z přímého kopu, ten si však přední tyč pohlídal. K dalšímu zakončení hlavou se v 83. minutě dostal Völfl, ale ani teď hlavička neskončila v bráně. Poté se opět hra přesunula na druhou stranu, kdy posledních 5 minut patřilo výhradně snahou Nedvězí o vstřelení důležité branky. Hned několik závarů se tak odehrálo přímo v malém vápně domácích, nespočet odražených míčů a zmatek několikrát uhasil brankář Hoško a udržel tak v posledních minutách remízu 1:1.

Šlo se tak do penalt, ve kterých, jak už to možná znáte, měli Mladějovice štěstí tak jako ve všech předešlých domácích zápasech. Nedvězí si tak odváží bonusový bod po výsledku 3:4 na penaltách. Děkujeme všem našim fanouškům, co nás přišli podpořit. Příští týden nás čeká DERBY v sousedním Újezdě!  Zápas započne v neděli, 24. září v 15:30.

Střelci: Pospíšil K.

Sestava: Hoško Jiří - Pospíšil Radim, Samek Richard, Berg Jaromír, Völfl Jiří - Nečas Jiří, Pospíšil Jakub, Jemelík Lukáš (C), Sláma Radek, Šembera Jan - Čechák Jakub

Střídající: Pospíšil Karel, Vytřísal Petr, Repaň Gustav

Trenér: Rotter Vlastimil