I ve Slatinicích jsme podlehli v závěru utkání

14.08.2023

SK Slatinice "B" - TJ Mladějovice
 3:2
(2:1)

Ve 2. kole III. třídy okresu Olomouc jsme vycestovali do Slatinic odehrát utkání se zdejším rezervním týmem. Pro něj to byl první zápas, jelikož se jejich utkání 1. kola soutěže ve Slavoníně z důvodu podmáčeného trávníku odložilo. Po zranění z přípravy se do hry vrátil Petr Vytřísal. Ve hře se objevil taktéž nově příchozí Jiří Völfl.

První minuty poločasu byly spíše takové poznávací. V prvních pěti až deseti minutách se hra přelévala ze strany na stranu, kde se oba celky postupně snažily propracovat do šancí. Domácí celek se snažil rychle rozehrávat míč a tak ho posouvat zezadu, mladějovičtí se však snažili rychlé rozehrávky pohlídat, a tak často hráči domácích posílali míč lobem za obranu. To však přineslo ovoce ve 13. minutě zápasu, když si místo mezi obranou našel Dostál, který dostal lehký lobem přímo mezi dva bránící hráče a se zakončením si chladnokrevně poradil. Poslal tak Slatinice do jednobrankového vedení 1:0.
Mladějovice byly hlavně nebezpeční po stranách hřiště, avšak když se už dostali do zakončení, tak střela vedla buď přesně na brankáře, a nebo jen kousek vedle něj. Ve 25. minutě to byl opět Dostál, který svým způsobem zařídil další gól domácích, a to vybojovanou penaltu po faulu v pokutovém území. Nabídnutou penaltu Tichý proměnil a zařídil Slatinicím dvoubrankový náskok 2:0.
Střelbou z dálky se snažili skóre snížit trojice hráčů Čechák, Sláma a Vytřísal, nicméně střely nenašly prostor v síti domácího brankáře. Zajímavá byla taktéž snaha Davida Pospíšila, který se v malém vápně proplétal mezi čtyřmi obránci domácího celku. Rozhozen už ale zakončit razantně nedokázal. Velkým závarem před brankou hostí nastal po chybné rozehrávce v obraně, kdy se hostující hráč objevil před prázdnou bránou - Z lehce ostřejšího úhlu trefil pouze zadní tyč a míč se tak po infarktové podívané dostal míč opět pod kontrolu brankáře. A v ten moment se Mladějovice dočkaly opravdového probuzení. Hned po tomto totiž ve 35. minutě zápasu z lavičky příchozí Vytřísal našel křižným míčem taktéž z lavičky příchozího Völfla, který si ze středu posunul míč kolem obránce na střed a svojí střelou na zadní tyč vrátil Mladějovice do utkání - 2:1. Stav utkání se už do konce poločasu nezměnil, a tak se šlo do šaten s jednobrankovým mankem.

Do druhého poločasu nastoupili Mladějovice aktivněji. To zapříčilo ve faul a možnosti přímého kopu ze střední vzdálenosti. Připravenou příležitost využil Vytřísal znamenitě a jeho přímý kop zastavila až síť brankáře Slatinic! V 51. minutě tak Mladějovice vrátili stav utkání do remízového stavu 2:2. Poté hosté začali o to víc napadat rozehrávku domácích, kteří si pod nátlakem často nevěděli rady a míč končil po nákopu v moci mladějovických borců, a nebo v zámezí. Mladějovice tak převzali otěže hry a ukázali, že si umí zahrát pohledný fotbal. Do slibné šance se po autovém vhazování dostal Šembera, který se proplížil s balónem mezi obránci až do šestnáctky tváří v tvář brankáři. Střelu doprostřed však brankář vyrazil. Do šance se v poslední dvacetiminutovce dostali i hráči domácích, kde se po sporném faulu dostal do úniku opět Dostál, jeho únik zastavil až v situaci 1 na 1 hostující brankář Hoško. Na druhé straně u středu hřiště vybojoval míč kapitán Jemelík, rozdal jej na lajnu Čechákovi, který jej vedl po křídle a poté vrátil pod sebe na sbíhajícího Jemelíka, slibná šance však letělo pouze nad bránu. Na konci zápasu po zazmatkování několika hráčů Mladějovic se dopustili faulu a tak dostaly Slatinice šanci. V 89. minutě se tak dočkali smrtelného 3. gólu, který z přímého kopu vstřelil Valsa. V samém závěru utkání tak domácí šli do vedení 3:2.
I přesto se však v nastavení drali hosté do srovnání. V poslední akci dne si po přímém kopu Slatinic se dostal míč k Vytřísalovi a ten vyslal míč na křídlo Šemberovi, který jej zavedl až do pokutového území a poslal jej z kraje před bránu. Tam se sice Čechák dopracoval a dokázal míč poslat na bránu, ve velice zhuštěném prostoru však balón po několika odrazech dostal do náruče brankáře a utkání tím skončilo.