Jediný gól rozhodl o výhře Lutína

04.09.2022

TJ Sigma Lutín "B" - TJ Mladějovice
1:0 (0:0)

Mladějovice cestovaly ve 3. kole IV. třídy okresu Olomouc opět na půdu nováčka soutěže, tentokrát do Lutína odehrát zápas s tamním rezervním týmem. Ten ve svém předchozím zápase těsně vyhrál v zápase béček nad týmem z Hodolan 2:1.

Zápas dvou zatím neporažených týmu mohl slibovat vyrovnanou podívanou. Začátek utkání tomu i nasvědčoval, ale postupně se přece jenom více prosazovali mladějovičtí. Převážně rychlé akce hostujícího týmu po krajích hřiště dělaly domácím velké potíže. Bohužel ani několik vyložených šancí neskončily gólem. Opakovaně se ocitl tváři v tvář brankáři Šembera, ale brankáře domácích Skoumala nedokázal překonat. Když ani střelecké pokusy Dalibora Berga a Jiřího Nečase neskončily úspěšně, mohli domácí děkovat svému brankáři, že poločas skončil bez branek.
Druhý poločas už nám moc fotbalovosti neukázal. Přispěla k tomu i 65. minuta utkání, kdy rozhodčí Kenša neodpískal jasný faul na brankáře Mladějovic. Milan Vytřísal měl již ve svém držení centrovaný míč a po ataku útočícího hráče si jej hodil do brány. Kdo očekával odpískání útočného faulu, tak ten se mýlil a rozhodčí gól uznal. Po následujících protestech navíc dva hostující hráči obdrželi žlutou kartu. Poté mladějovický tým vrhl vše do útoku, ale výrazněji se již neprosadil. Naopak domácí hrozili rychlými protiútoky. Ze závěrečného tlaku vytěžili hosté pouze hlavičku Nečase, která skončila mimo bránu. Sigma Lutín již těsnou výhru uhájila a těšila se z druhého vítězství v soutěži.

Hodnocení trenéra Rottera:

"Tento zápas se mi hodnotí velice těžko. Tým, který nevystřelil za celý zápas na bránu bere tři body. Cítím trochu hořkost, ale to je občas fotbal. Bohužel rozhodly neproměněné šance, kterých jsme si dokázali vytvořit opravdu hodně. Převážně v prvním poločase, tak na dva zápasy. Mrzí mě zranění Radka Slámy. Jeho odchod ze hřiště určitým způsobem ovlivnil kvalitu naši hry ve středu hřiště. Je mi líto kluků, kteří zápas odmakali a vyšlo to dnes naprázdno. K výkonu rozhodčího se raději nechci vyjadřovat. Někdy už je to opravdu demotivující, když víte kolik úsilí a času fotbalu obětujete...
V dalším domácím utkání musíme ukázat, že naše výkony nebyly náhodné a tři body zůstanou doma. Díky všem našim fanouškům, kterých přijelo dnes opravdu hodně."

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Rotter Vlastimil, Pospíšil Jakub, Filgas Miroslav, Dittrich Pavel, Berg Dalibor - Šembera Jan, Sláma Radek, Vytřísal Petr, Nečas Jiří - Tomis Petr

Střídající: Samek Richard, Hruška David, Berg Jaromír

Trenér: Rotter Vlastimil