30.10.2021

TJ Mladějovice - FC Kolos Jiříkov
5:0
(2:0)

Jako poslední zápas podzimní části sezóny jsme hostili nepříjemného soupeře z Jiříkova.

Zápas začal ve vyšším tempu. Do větších šancí se již ze začátku dostávali mladějovičtí, což přetrvávalo po celý zápas. Avšak povětrnostní podmínky zápasu vůbec nepomáhaly, a tak z pohledu fanouška se nedalo pojednávat o krásném fotbale. Zápas byl hlavně bojovný a převážně o hlavičkových soubojích na středu hřiště s případnými útoky po stranách hřiště především ze strany domácích. Do největších šancí se dostával Šembera, avšak zakončení často končily v rukavicích hostujícího brankáře. Po neustále se vyvíjejícím se tlaku se však jedna z Šemberových akcí dočkala svého ovoce, když ve 33. minutě dokázal poslat míč za zády brankáře - 1:0.
Brzo poté po centru Vytřísala hrál rukou ve vápně jeden z bránicích hráčů a byl nařízen pokutový kop. Ten si vzal na starosti kapitán mužstva Jemelík, který poslal brankáře na druhou stranu a zajistil tak do konce poločasu dvoubrankový náskok Mladějovic.

Druhý poločas byl takřka identický od toho prvního. Mladějovice převážně diktovaly tempo hry a Jiříkov se jen občas dostával do šancí. Nejvíc jich měli po standartkách, ty však obrana domácích odvracela. První gól 2. poločasu přišel v 56. minutě, když Vytřísal obloučkem našel rozběhnutého Radima Pospíšila, který v pádu zakončil míč na přední tyč.
Hráči Jiříkova do zápasu šli značně rázně, která s přibývajícími góly stoupala. To však neodradilo Šemberu, který po přihrávce Daniela Berga posunul míč ve vápně a razantní ránou o břevno nastolil již čtyřbrankové vedení Mladějovic. Gól se značnou dobu sice prodiskutovával hlavně se stopery Jiříkova, kteří poukazovali na povolenou síť způsobenou razantní střelou, avšak to nevedlo hlavního rozhodčího k odvolání gólu.
Náhle na to se na křídle uvolnil Jemelík, který poslal střílený centr do vápna, který si brankář Michalík srazil do vlastní sítě.
Konec utkání už se ve své podstatě dohrával. A tak si Mladějovice odnesli z posledního souboje podzimu všechny 3 body.

Do zápasu jsme šli s rozsáhlou marodkou s našimi dorostenci, kteří odvedli parádní a bojovnou práci. Taktéž děkujeme všem našim fanouškům za účast a uvidíme se opět na jaře!

Střelci: Šembera Jan (2x), Jemelík Lukáš, Pospíšil Radim

Sestava: Dittrich Petr - Jemelík Lukáš (C), Filgas Miroslav, Kralčák Marek, Rotter Vlastimil - Pospíšil Radim, Pospíšil Karel, Vytřísal Petr, Šembera Jan - Nečas Jiří, Berg Daniel

Střídající: Novák Lukáš, Samek Richard, Berg Jaromír

Trenér: Vlastimil Rotter