Městu Libavá vstřelili mladějovičtí opět po 3 gólech

01.05.2024

TJ Mladějovice - SK Město Libavá
3:0
(1:0)

V sobotu 27. 4. 2024 odehrály Mladějovice zápas proti poslednímu celku tabulky Město Libavá. Mladějovičtí nastoupili do utkání po týdenní přestávce po tom, co byl odložen zápas ve Velkém Újezdě pro nepříznivé počasí. V sestavě chyběl Petr Vytřísal, který pro zranění z posledního utkání zůstal mimo sestavu.

Od prvních minut utkání bylo znát, že jsou domácí kvalitnějším týmem na míči a snažilo se tvořit šance. Nepřesnost přihrávek je však brzdila v tvorbě vyráznějších útoků. Hra se tak spíše přelévala ze strany na stranu. Poměrně nedůraznou a oťukávací úvodní dvacetiminutovku narušil dlouhým výkopem Venclík, který doskákal až k brankáři hostí, kde důrazný Tomis usměrnil míč až do brány. Ve 20. minutě tak šli Mladějovice do vedení 1:0.
Gól přinesl Mladějovicím značkou dávku pohodlí, každopádně chyby v přechodové fázi neubývaly a tak se i poměrně snadno dostávali zpět k míči hráči Libavé. Ti však z těchto chyb nedokázali těžit. Jedinou větší šanci z přímého kopu z krátké vzdálenosti, ten však hráč hostů poslal vysoko nad bránu. Těsně před koncem poločasu se do slibné šance dostal na útoku střídající Hoško, který dostal míč ze strany před bránu. Střelu nártem však gólman Libavé pokryl. Poločas tak skončil jednobrankovým vedením Mladějovic.

Do druhého poločasu se snažili Mladějovice vejít aktivněji, což se vlastně i dařilo. V úvodní desetiminutovce totiž z rohového kopu Jemelíka si našel míč ve vápně Tomis, který si hlavou připsal již druhý gól v utkání. Mladějovice tak šly v 55. minutě do vedení 2:0.
Hosté se snažili průběh utkání zvrátit, na víc než na střely z dálky se ale libavští nezmohli. Ty navíc brankář Venclík dokázal s klidem zlikvidovat. V 71. minutě se po Völflově křižné přihrávce do běhu dostal do úniku Pospíšil Radim, který zavedl míč do šestnáctky a střelou k přední tyči vstřelil ujišťující třetí gól utkání - 3:0.
Průběh zápasu v posledních patnáctiminutovce už byl spíše dohrávací, kdy se opět míč přeléval převážně ze strany na stranu a končily za bránami gólmanů. Zápas tak skončil poměrně jednoznačným vítězstvím 3:0.

Děkujeme všem fanouškům za přízeň a těšíme se na vás u dalšího utkání! Příští týden odehrajeme v neděli, 5. 5. 2024 v 15:00 na hřišti Nedvězí.

Střelci: 2x Tomis P., Pospíšil R.

Sestava: Venclík Robert mladší - Berg Dalibor, Samek Richard, Čechák Jakub, Völfl Jiří - Pospíšil Radim, Jemelík Lukáš, Nečas Jiří, Šembera Jan - Vytřísal Milan, Tomis Petr

Střídající: Hoško Jiří, Varga Michal, Repaň Gustav

Trenér: Rotter Vlastimil