Mladeč si odvezla z Mladějovic 2 body

20.08.2023

TJ Mladějovice - TJ Sokol Mladeč
1:1p (4:5pen)

V rámci 3. kola III. třídy okresu Olomouc odehrály Mladějovic další domácí utkání, tentokrát se Sokol Mladeč. Do zápasu nenastoupili absentující Petr Vytřísal a Jiří Nečas. Pro tento zápas byl naopak připraven naskočit Tomis Petr.

Do zápasu vstoupili Mladějovice velmi nadějně. Už ve 2. minutě se dostal do slibné šance Šembera, brzkou brankou v síti hostí však tato šance neskončila. Právě naopak se dokázal prosadit na druhé straně mladečský Bartoň, který využil nedůraznosti v obraně a v nabídnuté šanci se před brankářem nemýlil. Ve 4. minutě tak Mladeč šla do vedení 0:1.
Mladějovice se sice snažili o aktivní útočnou hru, v samé blízkosti brány se ale nedokázali pořádně propracovat do zakončení. Z ostrého úhlu ve zhruba patnácté minutě napálil tyčku po přetaženém přízemním centru Pospíšil Radim. Ve 26. minutě dostal Dalibor Berg po druhém faulu druhou žlutou kartu a Mladějovice tak po zbytek utkání musely hrát v deseti lidech. Hra však i v oslabení zůstávala podobně vyrovnaná. První poločas však herně nepůsobil zvlášť atraktivně a do poločasové přestávky se odcházelo po brzké brance za stavu 0:1.

Do druhého poločasu ale nastoupili mladějovičtí sebevědomě a kombinační hrou se snažili rozhodit soupeře z Mladče. To se jim i dařilo, protože i přes oslabení měli domácí převahu na míči a dostávali se do příležitostí k zakončení daleko častěji. Zhruba po hodině hry se po střele Radka Slámy dostal do slibné šance Šembera, ke kterému mířil brankářem odražený míč. Zakončovatelská smůla ho však v tomto zápase neustále provázela, když i v této příležitosti trefil pouze tyč. Stav utkání se podařilo změnit až v 77. minutě, když se hlavou i se značnou dávkou štěstí prosadil Petr Tomis a vyrovnal tak utkání - 1:1.
I nadále se snažili hrát Mladějovice neustále aktivně, po několika nevyužitých rohových kopech se ale dostaly hráče Mladče do brejku, ve kterém pelášili rovnou 3 borci proti dvoum mladějovickým obráncům. Ani v této situaci se však nedokázali propracovat do zakončení a míč skončil opět na kopačkách domácích. Ti už však s výsledkem pohnout nedokázali, a tak se šlo opět rozhodovat v penaltovém rozstřelu. I teď v něm byli úspěšnější hosté, kteří zůstali v pokutových kopech stoprocentní, a tak si z Mladějovic odváží bonusový bod do tabulky.

Děkujeme všem fanouškům za podporu. V příštím kole zavítáme na hřiště do Hraničných Petrovic. Tam utkání započne v sobotu 26.8. ve 14:30.

Střelci: Tomis

Sestava: Hoško Jiří - Varga Michal, Berg Jaromír, Samek Richard, Berg Dalibor - Šembera Jan (C), Sláma Radek, Jemelík Lukáš, Pospíšil David, Pospíšil Radim - Čechák Jakub

Střídající: Tomis Petr, Völfl Jiří, Hock Petr, Repaň Gustav, Pospíšil Karel, Novák Lukáš

Trenér: Rotter Vlastimil