01.10.2023

TJ Mladějovice - FK Nemilany
 4:1
(1:0)

V rámci 9. kola III. třídy okresu Olomouc přivítaly Mladějovice na domácí půdě hráče Nemilan. Ti dosud hájili sedmou příčku, přesně jediný bod nad Mladějovicemi. Za domácí se znovu z důvodu zranění neobjevil ve hře Petr Vytřísal.

Mladějovice se chopily začátku zápasu a držely míč na svých kopačkách. Hned v 7. minutě na útoku hrající Nečas podržel míč, který pak předal do běhu rozběhlému Radimu Pospíšilovi, který se po úprku v šanci 1 na 1 prosadil přízemní střelou k zadní tyči. Poslal tak Mladějovice do jednobrankového vedení 1:0.
Po úvodní patnáctiminutovce ale začala opadat pozemní hra Mladějovic a hra nabrala spádu, kdy se převážně hrálo na středu hřiště. Mladějovicím se sice ještě nějaký čas dařilo aktivně napadat obrannou čtveřici Nemilan, kteří pak pod pressem ztrácely míče. Závažnější zakončení však z napadání nevzešlo a druhá polovina poločasu už byla více méně bez šancí. V poslední pětiminutovce to byly právě Nemilany, které byly aktivnějším týmem a dělaly solidní rozruch ke konci poločasu. Naštěstí pro domácí gól vstřelit nedokázaly, a tak poločas skončil za stavu 1:0.

Do druhého poločas vstoupili aktivně nemilanští, kteří se snažili už od prvních minut hrát vysoko na polovině Mladějovic. To se jim i v prvních 15 minutách vyplácelo, kdy obranu Mladějovic dokázali solidně potrápit. Vyrovnání stavu se ale neblížilo, naopak v 63. minutě opět udržel míč Nečas na svých kopačkách a vyslal pak Čecháka do úniku. Ten ale poslal míč pouze podél zadní míče a navýšení skóre se tak také nekonalo. Avšak od toho momentu uběhly necelé 3 minuty, když byl Völfl v obklíčení 3 hráčů hostí, kteří ho pak v pokutovém území faulovali a byl nařízen pokutový kop. K němu se postavil kapitán Jemelík a nařízenou penaltu v 66. minutě proměnil! Mladějovice tak po hodině hry vedly 2:0.
Zvlášť od tohoto momentu se začal fotbal zvrhávat ve festival faulů a přerušování hry. Přímých kopů tak přibývalo na obou stranách. Po několika brejcích se v 80. minutě po několika odražených míčích opřel od míče Urbančík a vystřelil tak naději pro vyrovnání zápasu - 2:1.
A tlak Nemilan stoupal, Ikdyž se faulovalo na obou stranách, byly to právě Nemilany, kteří dostávaly příležitosti z přímých kopů ze slibných vzdáleností. Všechny tyto šance ale posílaly mimo bránu Mladějovic. Klid domácím vnesla dvojice Šembera s Nečasem, kdy si opět druhý zmíněný vybojoval míč a rozdal dál na rozběhlého Šemberu, který střelou k tyči v situaci 1 na 1 v 89. minutě takřka rozhodl zápas. Stav v poslední minutě byl 3:1.
Ani to mladějovickým hráčům nestačilo. Střídající Samek si na půli hřiště obhodil jednoho z obránců a poté už popostrčil míč na opět rozběhlého Šemberu, který si zavedl míč k brankáři a lehounkým obloučkem poslal míč pod břevno. Ve 2. minutě nastavení navýšil výsledné skóre zápasu na 4:1.

Děkujeme fanouškům, kteří nás přišli podpořit na tento náročný zápas. Příští odehrajeme v Olomouci proti rezervě Slavonínu, zápas započne v sobotu 7.10. opět v 15:00.

Střelci: 2x Šembera, Pospíšil R., Jemelík

Sestava: Hoško Jiří - Varga Michal, Berg Jaromír, Pospíšil David, Völfl Jiří - Pospíšil Radim, Pospíšil Jakub, Jemelík Lukáš (C), Čechák Jakub, Šembera Jan - Nečas Jiří

Střídající: Samek Richard, Pospíšil Karel, Berg Dalibor, Repaň Gustav, Vytřísal Milan

Trenér: Rotter Vlastimil