Mladějovice otočily zápas s Babicemi v poslední minutě

24.10.2023

TJ Mladějovice - TJ Sokol Babice
 3:2
(1:0)

III. třída okresu Olomouc přinesla zápas sousedících vesnic. Do Mladějovice přicestovali hráči Babic v rámci 11. kola soutěže. Babice čekaly na první gól na hostujících hřištích, jelikož po pěti výjezdech nezaznamenaly jedinou branku. Mladějovice naopak hrály již druhý zápas doma, kdy první proti Huzové vyhrály v souboji nováčků 3:2. Do zápasu nenastoupil Radim Pospíšil pro vyloučení z posledního utkání, naopak Karel a David Pospíšil se do sestavy vrátili po delší absenci.

1. poločas začal z pohledu Mladějovic kombinační hrou s cílem si udržet míč. A zápas započal jak nejlépe mohl. Po faulu na Nečase se rozhodl Jemelík rychle rozehrát míč na rozběhnutého Šemberu, který si kolem obránce stáhl míč doprostřed a vypálil míč k přední tyči. Už v 6. minutě tak šli mladějovičtí do brzkého vedení 1:0.
Mladějovice sice ještě nějakou dobu hrozily, ale postupně útočné nasazení začalo polevovat a po necelých 20 minutách hry se začaly do hry dostávat do té doby hluboko zatažené Babice. Po dvou vyvedených útocích nabrali dech a začali se více drát dopředu. Pomalu se otevírající obranu Babic se snažil rozbít protiútokem Šembera, který v 28. minutě unikal po lajně a nabídl míč před bránu na křídle hrajícímu Daliboru Bergovi, jeho pokus o lobnutí brankář přečetl a po vyražení se pak i zvládl zmocnit míče. To byl bohužel pro mladějovické fanoušky poslední vážnější výpad domácích a od té doby útočili převážně hráči hostí. Následující dvacetiminutovka byla převážně odehrána na polovině hráčů Mladějovic, kteří většinu času jen hlavičkovali míče do bezpečí. Babice se často dostávaly po faulech domácích k ohrožení brány po centrech z přímých kopů, žádný z nich však nedokázaly zužitkovat. Tlak Babic ale stoupal, o čemž svědčila i šance z 39. minuty, kdy se po levé straně prosmíknul křídelník až na hranici brankové čáry, odkud dal míč pod sebe na střed na naprosto volného hráče hostí, ten naštěstí vystřelil míč vysoko nad. Ve 43. minutě letěla střela na brankáře Hoška z hranice šestnáctky, tu sice dokázal vyrazit, ale naneštěstí přímo na babického Madera. Ani dorážka z penaltového puntíku nenašla odkrytou bránu a míč letěl pouze několik metrů mimo. Mladějovičtí tak přečkali první poločas bez obdržené branky - 1:0.

Ve 2. poločase opět pokračoval tlak hostí. Z přímého kopu zvládl v samém začátku poločasu chytit střelu na přední tyč brankář Hoško, z následujícího výkopu se však míč vrátil na kopačky babických, kde křídelní hráč pouze otočil míč na druhou stranu, a volný Coufal zakončil míč do sítě. První gól Babic z venkovního prostředí znamenal, že ve 48. minutě se stav utkání srovnal na 1:1.
Mladějovičtí se nedokázali probrat a stále nedokázali najít lék na to, jak vstřelit babické obraně gól. Po hodině hry šlo z kopaček mladějovických pár střel z dálky, žádná ale nenašla ten správný cíl. Naopak Babice se proplétaly obranou Mladějovic jako nůž máslem, hlavně v 65. minutě, kdy se objevili 2 hráči před brankářem domácích. Hlaváček ale poslal míč těsně vedle přední tyče. Své největší šance hosté pálili mimo, ale to netrvalo věčně. V 69. minutě se po dalším přímém kopu objevil na zadní tyči osamocený hráč Babic, který hlavou vrátil k přední tyči, kde byl opět připravený Coufal a z voleje usměrnil míč do brány. Poslal tak Babické do vedení 1:2.
To už hráče Mladějovic probralo. Na levé straně hrající Šembera opět proniknul v 71. minutě nadostřel, míč poslal šajtlí na zadní tyči zavírajícího Čecháka, z bezprostřední vzdálenosti však jeho hlavičku dokázal polapit hostující brankář. Na druhé straně se zase blýsknul zákrokem Hoško, který v 76. minutě zastavil přízemní střelu po levé straně uniklého hráče Babic. Srovnání se domácí fanoušci dočkali v 81. minutě, když Dalibor Berg odhlavičkoval na půli hřiště míč přesně na Nečase, který si míč lehce posunul dál od středu a vypálil střelu, která zapadla přesně za brankáře pod břevno. Započal tak honbu za zvrácením zápasu - 2:2.
Tlak Mladějovic v samém závěru utkání stoupal. V 88. minutě se k hlavičce dostal po autovém vhazování Vytřísal, hlavička však mířila těsně nad břevno. V 89. minutě se pokusil Šembera velkým obloučkem obhodit brankáře, to sice bylo neúspěšné, míč ale ještě dokázal doběhnout Dalibor Berg, míč do brány ale protlačit nedokázal. Po sérii rohových kopů rozehrál v 90. minutě poslední roh utkání Šembera, ten sice přetáhl až na zadní tyč. Tam se ale vysoko vyšponoval Dalibor Berg a hlavičkou vrátil míč zpět do hry, kde byl připravený Petr Vytřísal a hlavičkou na zadní tyč zařídil pozdní otočku zápasu! Poslal Mladějovice do opětovného vedení 3:2.
Rozhodčí po dvou minutách poté ukončil zápas rivalů a díky poslední desetiminutovce si Mladějovice udržely všechny body doma.

Děkujeme všem za velkou účast a podporu při zápase. Poslední 2 zápasy podzimu odehrajeme na hřištích soupeře, kdy v sobotu 28.10. zavítáme do Těšetic. Zápas začíná ve 14:30.

Střelci: Šembera J., Nečas J., Vytřísal P.

Sestava: Hoško Jiří - Hock Petr, Samek Richard, Berg Jaromír, Völfl Jiří - Berg Dalibor, Čechák Jakub, Jemelík Lukáš (C), Vytřísal Petr, Šembera Jan - Nečas Jiří

Střídající: Pospíšil David, Varga Michal, Pospíšil Karel

Trenér: Rotter Vlastimil