02.05.2023

TJ Mladějovice - TJ Sigma Lutín "B"
5:0
(3:0)

V 15. kole IV. třídy okresu Olomouc na mladějovickou půdu dorazil soupeř až z druhé konce okresu, a to rezervní tým Sigmy Lutín. Pro ně to byl teprve druhý zápas podzimu, jelikož první dva zápasy jim byly odloženy. Jediný zápas tak odehrál v duelu rezerv proti Hodolanům, se kterými Lutín prohrál 0:5.

A od začátku zápasu tomu nevypadalo jinak ani v tomto zápase. Mladějovice takřka okamžitě nastolili tempo utkání a od prvním minut bylo znát, kdo má na hřišti převahu. Prvních dvacet minut utkání se po stranách dostávali po křižných přihrávkách jak Šembera, tak Pospíšil, avšak koncovou přihrávku buď dokázali hosté zblokovat, nebo nenašla v pokutovém území adresáta. Tlak byl na hosty vysoký, tyčku napálil Rotter, Petr Vytřísal zase zkoušel odzkoušet brankářovu pozornost střelou z dálky, míč však skončil v jeho náručí. Po dalším průnikovém míči se do šestnáctky opět dostal Pospíšila, který byl zezadu faulován a domácí tak dostali další pokus o změnu skóre. Nařízenou penaltu v 24. minutě proměnil Čechák střelou k levé tyči a Mladějovice tak hráli s jednobrankovým náskokem 1:0.
Hra domácích však nepolevovala a nadále útočili. To vyústilo v další gól, ikdyž až ve 40. minutě, když se s nastřeleným rohovým kopem nedokázala obrana Sigmy dostatečně vypořádat a balón se tak po odrazu dostal k Šemberovi, který střelou do šibenice připsal druhou branku utkání - 2:0.
Po chybách v rozehrávce a důrazu útočících hráčů se domácí stále dostávali k ohrožení brány soupeře. Těsně před hvízdem ukončující první poločas vyslal Vytřísal další míč do běhu, nyní na kraji hrajícímu Nečasovi, který si sekl míč do středu a střelou na přední tyč v podstatě ukončil 1. poločas brankou na 3:0.

Do druhého poločasu vstoupili mladějovičtí opět aktivněji, několik příležitostí se nabídlo jak oboum krajákům, tak i středovým hráčům z kraje šestnáctky, brankář však hromadu střel dokázal pěknými zákroky vychytat. Po několika minutách tempo i domácích opadlo a začal se hrát dosti kombinační fotbal, kdy si hráči Lutínu pomalu ani nedotkli míče. A když už se dostaly mladějovičtí do zakončení, ať už to byla střela unikajícího Šembery, nebo hlavička Samka z rohu, brankářovi reflexy drželi Lutín před dalšími obdrženými góly. Poté se však v poslední desetiminutovce již značně unavený tým hostí dopouštěl chyb, které už opravdu měly být potrestány, a tak se taky stalo. Po chybě v rozehrávce se v 84. minutě dostal Čechák do úniku jeden na jednoho, kde pokořil brankáře umístěnou střelou po zemi k tyči - 4:0.
Finální tečku za zápasem udělal opět Nečas, když dostal míč od Karla Pospíšila, a Nečas i přes obklopení tří hráčů vystřelil sice jen do gólmana, odražený balón si však opět převzal, poposunul kolem obránce a uklidil míč naposledy do sítě - 5:0.

Děkujeme všem fanouškům za podporu. Příští zápas jedeme do opravdového terénu, svedeme bitvu v Jiříkově. Zápas začne v sobotu - 6. května v 16:30.

Střelci: 2x Čechák, 2x Nečas, Šembera

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Rotter Vlastimil, Berg Jaromír, Dittrich Pavel, Berg Dalibor - Šembera Jan, Vytřísal Petr, Čechák Jakub, Pospíšil Radim - Sláma Radek, Nečas Jiří

Střídající: Jemelík Lukáš, Samek Richard, Šuba Matěj, Pospíšil Karel, Venclík Robert

Trenér: Rotter Vlastimil