Mladějovice v závěru ztratily vítězství s B týmem Příkaz

07.08.2023

TJ Mladějovice - TJ Sokol Příkazy "B"
 1:1p
(4:5 pen)

Do 1. zápasu III. třídy okresu Olomouc nastoupili Mladějovice proti rezervnímu týmu z Příkaz. Do něho nastoupili všechny nové akvizice, tedy Hoško, D. Pospíšil, Repaň a Varga. Do zápasu naopak z důvodu zranění nemohl naskočit Petr Vytřísal.

Domácí začali zápas velice aktivně. V průběhu prvních deseti minut se do střeleckých příležitostí dostával jak po křídlech hrající Šembera s Radimem Pospíšilem, tak i ve středu hrající Sláma nebo David Pospíšil. Šance si vytvářeli mladějovičtí prvních 25 minut a nenechávali soupeře se do ničeho vážnějšího dostat. Tuto převahu však nedokázali zúročit a stav utkání tak zůstával nerozhodný. V propršeném zápase se tak do hry začali dostávat hráči hostí, kteří se převážně dostávali do hry po nebezpečných autových vhazování. Dvakrát taky po rohových kopech míč poskakoval na břevně, ale ani v jedné z těchto příležitostí nedokázaly Příkazy dotlačit míč do sítě. Zápas tak v poločase zůstával nerozhodný bez vstřelené branky.

Do druhého poločasu opět vstoupili Mladějovice aktivně. To taky vyústilo v první gól utkání, když si Dalibor Berg prohodil pozici s Radimem Pospíšilem, který nasměroval míč dopředu. Ten doběhl osamocený Jakub Čechák, který poslal míč před bránu na rozběhlého Berga, který už důrazem dotlačil míč do sítě. Mladějovice tak šly v 51. minutě do vedení 1:0.
Ještě nějakou dobu Mladějovice tlačili na obranu hostí. Šembera po hodině utkání vypálil slušnou ránu ze střední vzdálenosti, která však bohužel skončila pouze na zadní tyči. Podobně kvalitní pokus vyslal také Jemelík, který sice během střeleckého pokusu na kluzkém povrchu podklouznul, i tak jeho rána slibně letěla do růžku brány. Míč se však bohužel pouze snesl mimo bránu. Po 70. minutě utkání se opět do hry začali více dostávat hráči Příkazů, kteří opět začali dost hrozit ze standartních situací. V ten moment z přímých kopů, kterých jim domácí nabídli hned několik.  Pokaždé tak následoval závar v pokutovém území hostí, se kterým si tedy vždy dokázali poradit. Bohužel pro domácí si však už nedokázali poradit s přímým kopem Dostála z 83. minuty zápasu. Ten míč nakopl do vápna, který se na mokrém terénu odrazil před brankářem Hoškem, který už nezvládl dostatečně vyrazit míč mimo bránu. Hosté se tak v závěru utkání dočkali vyrovnání na 1:1.
Zápas tak skončil nerozhodně a rozhodovalo se tak v penaltovém rozstřelu. V něm byli šťastnější příkazští, když se rozhodlo až v poslední páté sérii penalt, když narozdíl do domácích zůstali v proměňování penalt stoprocentní. Bonusový bod si tak Mladějovice nepřipsali.

Děkujeme všem našim fanouškům, kteří se rozhodli přijet podpořit naše hráče i přes nevlídné počasí. Příští zápas odehrajeme v sobotu - 12. 8. v 17:00 na hřišti ve Slatinicích!

Střelci: Berg Dalibor

Sestava: Hoško Jiří - Hock Petr, Berg Jaromír, Samek Richard, Berg Dalibor - Šembera Jan, Pospíšil David, Jemelík Lukáš (C), Sláma Radek, Pospíšil Radim - Čechák Jakub

Střídající: Nečas Jiří, Pospíšil Jakub, Repaň Gustav, Varga Michal, Pospíšil Karel, Novák Lukáš

Trenér: Rotter Vlastimil