Mladějovice zápas otáčely, Kolos ale nakonec vyhrál na penalty

09.05.2023

FC Kolos Jiříkov - TJ Mladějovice
2:2
(4:3p)

V 16. kole IV. třídy okresu Olomouc Mladějovice vyrazily na půdu neoblíbeného soupeře, a to na již známé hřiště Kolosu z Jiříkova. Na tento zápas Mladějovice odcestovaly bez Petra VytřísalaLukáše Jemelíka a Jiřího Nečase, kteří nebyli schopní pro nemoc nastoupit do zápasu.

Do úvodního výkopu tak nastoupil na pozici útočníka po boku Tomise i Venclík. Mladějovice však na začátku zápasu hrozili, převážně stranách hřiště se dostávali míče do pokutového území. Taktéž se snažili často zakončovat z dálky, většina střel byla však nepřesná a ty, které přesné byly, o ty se brankář Kolosu postaral. Překvapivě to byly rohové kopy, po kterých byly mladějovičtí nejnebezpečnější v první polovině poločasu. Hráči Jiříkova se totiž těžce vypořádávali s příchozími míči a nedokázali jej dostat pryč z obranného pokutového území. Několikrát tak poskakoval balón na malém vápně. K takovému míči se dostal Rotter, který se objevil takřka na brankové čáře s míčem, avšak míč do brány dopravit nedokázal a hráči Jiříkova se dokázali míče zbavit odkopem do zámezí.
Do zápasu poté nastoupil i Pospíšil Karel, který se sice na zápas dostavil opožděně, ale včas na to, aby nahradil po souboji otřeseného Jakuba Čecháka, který potřeboval čas na zotavení.
Od druhé poloviny poločasu začali převládat osobní souboje a překopávání míče gólmany ze strany na stranu. Po jednom z mála rohů Jiříkova se podařilo odvrátit míč na kraj hřiště, tam jiříkovský Hašek však doběhl a vyslal dosti krkolomný centr na bránu. Míč však pro překvapení všech doplachtil až do brány a tak mohl domácí tým slavit první gól utkání - 1:0.
Na kraj hřiště se poté z důvodu zranění Radima Pospíšila posunul Richard Samek, který svou bojovností pomohl k otáčení zápasu ve prospěch Mladějovic. Na kraji hřiště bojoval Samek tak dlouho míč, až se dostal před pokutové území, kde právě Karel Pospíšil napálil míč, který se poodrážel na zabíhajícího Šemberu, který zakončil míč do sítě. Ve 41. minutě tak byl stav utkání opět nerozhodný - 1:1.
U druhého gólu byl opět Samek, když opět po důrazu na míči se dostal až na kraj šestnáctky, kde vyslal míč na znovu zavírajícího Šemberu, který z dosti ostrého úhlu vystřelil šajtlí míč na zadní tyč a vstřelil svou druhou branku utkání. Konec poločasu tak na poslední chvíli byl v prospěch hostí - 1:2.

Druhý poločas však byl o to víc o osobních soubojích hráčů ve středu pole. Ty se v průběhu času akorát stupňovaly, jelikož se rozhodčí utkání zdržoval pro kouskování hry. Zápas tak začal nabírat agresivního spádu. I přesto se Mladějovice dokázali po levé straně probojovávat do šancí, na malém hřišti se ale Šembera při pokusech o průnik brzy zaseknul o dalšího z obránců a šancím tak bylo konec. Zápas byl tak v ten moment nervy drásající a už se dalo spíše pojednávat o tom, že se hraje doslovně kopaná. Pro radost domácích přiznivců se dočkalo dalšího gólu, kdy se Kučera prosmyknul mezi obránci a proběhl z půlky až do pokutového území, kde sice Vytřísal míč zvládl vyrazil, bohužel pro něj však pouze na dobíhajícího Bendu, který doklepl míč v 81. minutě do sítě - 2:2.
Mladějovice se však snažili zápas ještě zvrátit, několik pokusů vyslal Petr Tomis, jenže zápas došel opět k závěrečnému hvízdu, kdy už bylo jasné, že Mladějovice budou už potřetí bojovat o body v penaltách.
Ve 3. sérii penalt byl stav příznivý pro domácí, kteří v ten moment vedli již 3:1. Vytřísal však dvě následující rozhodující penalty chytil a po 5. sérii se tak penalty vyrovnaly - 3:3. V náhlé smrti však svou penaltu Mladějovice neproměnili a svou příležitost na ukořistění bonusového bodu Kolos zúročil proměněnou penaltou.

Děkujeme všem příznivcům, co nás přijeli do Jiříkova povzbudit. Nyní nás čekají 2 zápasy po sobě na domácím prostředí. Hned v tom prvním vyzveme pro tenhle moment lídra tabulky - rezervu Sigmy Hodolan, zápas odehrajeme v neděli - 14. května v 15:00!

Střelci: 2x Šembera Jan

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Rotter Vlastimil, Berg Jaromír, Dittrich Pavel, Berg Dalibor - Šembera Jan, Čechák Jakub, Sláma Radek, Pospíšil Radim - Tomis Petr, Venclík Robert

Střídající: Pospíšil Karel, Samek Richard, Hock Petr, Šuba Matěj

Trenér: Rotter Vlastimil