Nepovedený úvod zvládly Mladějovice v Moravské Huzové otočit

09.10.2022

TJ Sokol Družstevník Moravská Huzová - TJ Mladějovice
1:3 (1:2)

V sobotu 8. 10. 2022 jsme zajeli na další mistrovské utkání do Moravské Huzové. Hostil nás celek, který se pohyboval ve spodních příčkách tabulky a tak se od nás očekávala povinná výhra. Trenér hráčům kladl na srdce ať zapomenou na minulý zápas, který jsme zde vyhráli výrazným rozdílem a soupeře jsme zcela přehráli. Všichni si museli uvědomit, že tento zápas bude úplně jiný a hlavně se nesmí soupeř podcenit. Nastoupili jsme opět v pozměněné sestavě, kde se do sestavy vrátil Petr Tomis a naopak chyběl Radim Pospíšil a pro zranění Lukáš Novák.

Bohužel začátek zápasu nám nevyšel dle našich představ a hned ve 12. minutě jsme již po hrubce v obraně museli lovit míč ze sítě. Po dlouhém výkopu brankáře míč propadl naší obranou. Na míč nestačil zareagovat nikdo z našich obránců ani brankář a tak se šance nakonec chopil domácí hráč Jakub Pospíšil. Dlouhou klikou obelstil brankáře a bezpečně svou šanci proměnil - 1:0.
Naštěstí netrvalo dlouho a v 17. minutě obdržel Lukáš Jemelík míč od Nečase uvnitř šestnáctky, místo nabízené přihrávky na volného Vytřísala se rozhodl akci zakončit pěknou mířenou střelou a bylo srovnáno.
Postupně více ze hry začali mít mladějovičtí a nejkrásnější akcí v zápase, kdy po několika nahrávkách na jeden dotek se ocitl v šestnáctce rychlonohý Honza Šembera. Svou slabší levou nohou vybídl ke skórování Petra Tomise, který povedenou akci zakončil ukázkovým skluzem na 1:2.
Domácí hráči hrozili převážně dlouhými nakopávanými míči a výsledek zápasu byl stále otevřený. Klid na duši hostujícímu mužstvu dodal až v závěru utkání v 82. minutě  Honza Šembera, který se po centrovaném míči Petra Vytřísala prodral obranou domácích a vsítil velmi důležitý třetí gól - 1:3.

Dnešní výkon našich hráčů měl občas trhlinky, ale důležité tři body si vezeme domů! Děkujeme všem našim fanouškům za podporu. Příští neděli 16.10.2022 ve 14.30 hod. nás čeká velmi těžké utkání o čelo tabulky s nevyzpytatelným Drahlovem.

Střelci: Jemelík Lukáš, Tomis Petr, Šembera Jan

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Samek Richard, Filgas Miroslav, Dittrich Pavel, Berg Jaromír - Šembera Jan, Vytřísal Petr, Polák Dušan, Jemelík Lukáš, Nečas Jiří - Tomis Petr

Střídající: Pospíšil Jakub, Ambrozek František, Hruška David, Venclík Robert

Trenér: Rotter Vlastimil