Pátou výhru v řadě si Mladějovice připsaly v Drahlově

12.06.2023

FC Drahlov - TJ Mladějovice
 2:5
(2:2)

Předposlední utkání IV. třídy okresu Olomouc nabídl šlágr mezi Mladějovicemi a Drahlovem. I ten měl ke konci soutěže stále o co hrát, živil totiž taktéž naději na postup, kterého mohli dokázat pouze za předpokladu, že porazí jak Mladějovice, tak i v nadcházejícím zápase Huzovou. Po čtyřech výhrách v řadě tak okupovali 3. příčku tabulky a divák se tak mohl těšit zajímavému utkání.

To také zajímalo bylo již od prvních minut. Už ve 2. minutě se do průniku dostal Šembera, který si z kraje posunul v šestnáctce míč na střed, bohužel jeho střela šla nad břevno. To nemuselo mladějovické diváky dlouho mrzet. Ve 4. minutě totiž Dalibor Berg vystihl přihrávku domácích a nastartoval svou rychlou přihrávkou další akci hostů. Přihrávku Tomis pouze prodloužil na rozběhlého Berga, který se prosmýkl mezi obránci a vybíhajícímu brankáři prostrčil míč mezi nohama do brány. Mladějovice tak v samém úvodu utkání vedli 0:1.
Hráči Drahlova ale rozhodně brzká branka nerozhodila a prokazovala svoje schopnosti. Už v 11. minutě se mohli těšit z vyrovnání, kdy se po křižné přihrávce zprava dostal k míči Čaník, který obešel vybíhajícího brankáře a poslal míč do odkryté brány - 1:1.
Atraktivní fotbal však nadále pokračoval a o pouhé dvě minuty později ve 13. minutě udržel míč u sebe Rotter, který ho popostrčil na Slámu, který pak pouze přehodil brankáře a navrátil tak zpět Mladějovicím vedení - 1:2.
Zápas probíhal ve vysokém tempu nahoru/dolů, kdy se brejk hostí změnil v brejk domácích a naopak. Před polovinou prvního poločasu ale byla odpískaná penalta pro hráče Drahlova. Té se chopil nejlepší střelec domácích Čaník, který pohotově poslal míč na druhou stranu od gólmana. Ve 23. minutě byl stav utkání opět nerozhodný 2:2.
Ve druhé polovině prvního poločasu už sice góly nepadly, ale stále se bylo na co koukat. Své šance dostávaly jak drahlovští, tak také hosté. O něco výraznější šance však měli Mladějovice, například z rohového kopu hlavičkoval jak Rotter, tak Vytřísal, hlavičkové pokusy však zůstaly v náručí domácího gólmana. Po přízemním centru Pospíšila se po vyraženéném míči vrhl Vytřísal, který vypálil míč pod břevno, z čáry ho ale obránce Drahlova vyhlavičkoval na roh. Jednu z posledních zajímavých pozic měl Nečas, který se v pokutovém území prosmýkal mezi čtyřmi obránci domácích, zakončení si ale brankář pohlídal. Poločas tak skončil nerozhodně.

Do druhého poločasu opět vstoupily oba celky se značnou motivací vyhrát. Opět jsme tak mohli vidět velice aktivní a běhavý fotbal. Oba týmy taktéž dost hrozily z přímých kopů, ať už střelecky, nebo nakopávanými centry do pokutového území. Gólu jsme se ale stále nedokázali dočkat. Mladějovice zahrávaly v krátkém časovém rozmezí 3 přímé kopy z nebezpečné vzdálenosti. Nakonec ale až ten poslední přímý kop našel brankovou síť. V 67. minutě totiž Petr Vytřísal zatočil míč na přední tyč, který sice byl schopen brankář vyrazit na tyč, od ní si ale míč srazil do sítě a Mladějovice tak šly už potřetí v zápase do vedení - 2:3.
Brzo na to se hosté radovali zase, konkrétněji v 70. minutě se vysoký míč ve vápně soupeře snažil ve výskoku zakončit Sláma, od něj se míč sice jen odrazil, ale přesně tím správným směrem tak, aby k němu přiběhl Jiří Nečas a svou slabší levou nohou poslal míč na zadní tyč do sítě. Mladějovice tak poprvé v zápase dospěly k dvoubrankovému vedení 2:4.
Postupně se tak po pár minutách hry přestalo hrát technickými přihrávkami po zemi, ale domácí přistoupily ve snaze o zvrácení výsledku k nakopávaným míčům dopředu. Ty si však ale mladějovičtí dokázali pohlídat. Navíc se po vhozeném autu Hocka dostali k boji o míč Polák se Šemberou s dalšími dvěma obránci Drahlova. Z téhle přetlačované vyšel s míčem na noze právě mladějovický Šembera, který ho kolem vyběhnutého brankář poslal k levé tyči do brány. V 81. minutě už tak bylo o vítězi utkání prakticky vzato rozhodnuto - 2:5.
Drahlov se sice ještě v následující desetiminutovce snažil útočit, Mladějovice si posledních deset minut zahráli kombinační fotbal a nedovolil už pustit domácí do ničeho nebezpečného.

Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přijeli podpořit na půdu dalekého soupeře. Právě v tomto zápase jsme si vybojovali jistý postup do vyšší soutěže a v tom příštím - posledním zápase se rozhodne, zda taktéž budeme šampiony IV. třídy! Buďte u toho taky! V posledním utkání sezóny musíme uhrát minimálně bod k tomu, abychom se staly vítězi soutěže, tak nás přijďte podpořit v sobotu, 17. června v 17:30 na hřiště do Mladějovic, kde se utkáme proti béčku Doloplaz.

Střelci: Berg D., Sláma R., Vytřísal P., Nečas J., Šembera J.

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Rotter Vlastimil, Berg Jaromír, Čechák Jakub, Berg Dalibor - Šembera Jan, Vytřísal Petr, Pospíšil Karel, Pospíšil Radim - Sláma Radek, Tomis Petr

Střídající: Nečas Jiří, Polák Dušan, Samek Richard, Hock Petr, Šuba Matěj

Trenér: Rotter Vlastimil