30.04.2022

SK Město Libavá - TJ Mladějovice
0:1
(0:1)

Po vydřeném zápase s Nemilany vyjely Mladějovice na venkovní zápas v 18. kole IV. třídy okresu Olomouc do Města Libavá. V posledním zápase dubna tak zavítali na hřiště druhého celku ligy.

Už po úvodním výkopu bylo znát, co bude oboum celkům dělat obrovské potíže, a to byl nepříznivý terén, na kterém se zápas odehrával. To znamenalo, že se hra odehrávala převážně ve vzduchu nakopávanými míči. Hra se tak přelévala centry ze strany na stranu. Avšak po vyhraném souboji ve středu hřiště se míč dostal k Petru Vytřísalovi, který křižnou přihrávkou vyslal do úniku Šemberu, který zavezl míč po křídle na hranici pokutového území, kde našel Radka Slámu a ten už pouze uklidil míč do sítě. Svým třetím gólem z posledních tří zápasů tak poslal ve 12. minutě Mladějovice do jednobrankového vedení 1:0.
Styl hry se však neměnil a stále se hrálo za pomocí nakopávaných centrů. Hra se tak na obou stranách odvíjela na úspěšnosti vyhraných hlavičkových soubojů. Míč na svých kopačkách sice měly více hráči Města Libavá, ti však pálili pouze z dálky, a to daleko od mladějovické brány. Více trápili mladějovičtí domácího brankáře, ten však již svou bránu zvládal uhájit. Po poločase tak svítilo na výsledkové tabuli stav 1:0.

Ve druhém poločase se toho moc neměnilo. Styl hry zůstával převážně stejný a když už nadešla snaha o kombinační hru po zemi, přinášelo to spíše obtíže a odskakování balónu. V polovině druhého poločasu zahrávali hráči Města Libavá zajímavý nepřímý kop z hranice pokutového území, avšak ani z toho nedokázali nic vydolovat. Hra domácích krachovala na předfinálních přihrávkách, kde se právě dostávali k míči hráči Mladějovic, kteří už převážně drželi za pomocí útočníků míč na svých nohách. Největší závar před bránou hostí přišel v 80. minutě, kdy se po vyražené střele dostával k míči domácí kapitán. Míč poskakující kousek před brakovou čárou uklidil Pavel Dittrich na roh. Ani vytažení 3 hráčů na hrot domácím ovoce nepřineslo, a tak zápas skončil brankou z úvodu zápasu a Mladějovice tak vydolovaly cenné 3 body do tabulky.

Děkujeme všem příznivcům, kteří vycestovali do Města Libavá a těšíme se na vás i příště v o něco bližší lokaci, a to v Moravské Huzové.

Střelci: Sláma Radek

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Samek Richard, Kralčák Marek, Dittrich Pavel, Berg Dalibor - Šembera Jan, Jemelík Lukáš, Filgas Miroslav, Sláma Radek, Pospíšil Radim - Vytřísal Petr

Střídající: Tomis Petr, Berg Jaromír

Trenér: Rotter Vlastimil