25.09.2021

TJ Mladějovice - SK Město Libavá
3:2
 (1:0) 5:4 pen.

Po porážce v Nemilanech nás čekal v 8. kole oříšek v podobě Města Libavé. Ta přijela značně nabuzená přes fakt dosavadní neporazitelnosti v soutěži. Mladějovice na druhou stranu nastoupily v lehce improvizované sestavě.

Změny v sestavě však nesly své ovoce. Už v první minutě zápasu se po napadání obrany hostí dostal Polák do těsného úniku, který však gólem neskončil. Mladějovice však tímto nekončily a stále byly na hřišti aktivnějším týmem. Šance přicházely hlavně díky chybám v obraně soupeře. Po patnácti minutách hry byl Polák nucen opustit hřiště po zranění kolene. Do hry namísto něho nastoupil David Hruška, který se poté ve 20. minutě podepsal na prvním gólu domácích. Po ponechané výhodě přihrál míč Chrenkovi, který střelou z dálky vpálil míč do sítě a zajistil úvodní branku zápasu.
Hosté v prvním poločase vsázeli na nakopávané míče, což však mladějovičtí dokázali úspěšně bránit. Po několika dalších neproměněných šancí domácích skončil první poločas za stavu 1:0.

Do 2. poločasu vzešla Libavá o něco aktivněji, avšak bez žádného vážného ohrožení brány. Naopak v 53. minutě rozehrál Rotter přímý kop z poloviny hřiště nákopem do pokutového území, který si halvou do vlastní brány srazil Marek Schmidt a Mladějovice šly do dvoubrankového vedení.
Poté byl nucen opustit hřiště další hráč, a to Karel Pospíšil, který po zákroku na kotník zůstal ležet na trávníku. Oslabení domácí s přibývajícím časem přestali ovládat hřiště a to otevřelo šance hostům. Po levém křídle uniknul Zvědělík, který posléze přichystal Lendělovi v 77. minutě gól do odkryté brány - 2:1.
V 84. minutě po jedné ze střel na kraji pokutového území se míč od tyče odrazil k osamocenému Hrabalovi a vyrovnal stav utkání na 2:2.
Mladějovice se ještě v závěru probudily a dostaly se do několika šancí, ty však pouze těsně míjely bránu hostí, a tak se šlo do penalt.

Do 3. série byli všichni bezchybní. Ve 4. série penalt Bartel vychytal Šemberu, a po proměněné penaltě hostí šla Libavá do vedení. V 5. sérii však Dittrich vychytal rozhodující penaltu, a tak následovala náhlá smrt. Jaromír Berg svou penaltu proměnil, a tak přešel tlak na hosty. Dittrich však vychytal i druhou penaltu po sobě, a tak z penaltového rozstřelu vyšly Mladějovice vítězně 5:4 a připsaly si bonusový bod do tabulky.

V dalším zápase nastoupíme opět doma, a to proti Moravské Huzové. Všem našim fanouškům děkujeme za podporu!

Střelci: Chrenko Libor

Sestava: Dittrich Petr - Rotter Vlastimil, Kralčák Marek, Jemelík Lukáš (C), Berg Dalibor - Šembera Jan, Pospíšil Karel, Filgas Miroslav, Chrenko Libor, Pospíšil Radim - Dušan Polák

Střídající: Hruška David, Berg Daniel, Berg Jaromír, Onderka Jaroslav