26.09.2023

Sokol Újezd u Uničova - TJ Mladějovice
 1:0
(0:0)

V 8. kole III. třídy okresu Olomouc zavítali mladějovičtí odehrát zápas proti klubu ze sousední vesnice - Sokol Újezd u Uničova. Ti měli ze čtyř dosavadních domácích utkání neuvěřitelné skóre 33:3 a chtěli svou domácí neporazitelnost prodloužit. Do brány Mladějovic poprvé v letošní sezóně nastoupil Milan Vytřísal. Po zranění se do hry vrátil David Pospíšil a na utkání dorazil také Petr Tomis.

Už od prvních minut utkání bylo zřejmé, kdo bude kontrolovat hru. Újezdští hráči si míč otáčeli od prvních minut ze strany na stranu a snažili se najít skulinku v obraně Mladějovic. Snažili se o to taktéž častými rotacemi a náběhy středových hráčů, ale obrana Mladějovic si dokázala nebezpečné náběhy pokrýt slušným přebíráním hráčů. Díky tomu se i přesto, že Újezd byl povětšinu času na útočné polovině hřiště, nedokázali dostat do vážnějšího zakončení. To se paradoxně dařilo Mladějovicím, kteří spoléhali na rychlé protiútoky. Nebezpečně se prodíral obranou po levé straně Šembera, vážnější zakončení z toho však nebylo. Ve 26. minutě však z dálky vypálil Jemelík zajímavý projektil, který se zastavil až na břevně domácích. Pěknou střelu z dálky vyslal také Sláma po půl hodině hry, střelu ale brankář domácích vyrazil podél přední tyče. Ve zhruba 40. minutě se do jedné z největší šancí Újezda dostal jeden z jejich hráčů po brejku, kdy šel sám na brankáře. U předkopnutého míče byl brankář Vytřísal dříve a míč schoval v náručí. Po prvním poločase byl tak stav nerozhodný - 0:0.

Ve druhé polovině zápasu se domácí snažili zaskočit Mladějovice rychlým nákopem na naběhnutého krajního hráče, ale míč skončil v zámezí. Újezd sice nadále kontroloval hru, ale přebíhání hráčů již nebylo tak intenzivní a dokázali si s nimi obránci Mladějovic náramně poradit. S přibývajícím časem začali být ale hráči Újezda nebezpečnější a začali vysílat mnoho centrů do pokutového území. Jednou i málem našel adresáta, naštěstí Jaromír Berg stihl těsně před ním odhlavičkovat míč do bezpečí. Stoprocentní obrana Mladějovic ale netrvala věčně a skulinkou v obraně prošel míč až na zabíhajícího Kučeru, který se tváří v tvář gólmanovi nemýlil a v 75. minutě poslal Újezd do vedení 1:0.
Mladějovice tak otevřely hru a začaly hrát ofenzivněji. Do slibných útoků se zprvu dostávali převážně po levé straně po aktivitě Völfla a Šembery, druhý zmíněný měl pěkný pokus na zadní tyč, který ale brankář Studený opět vyrazil. Po pravé straně po kombinaci na jeden dotek se dostával do akcí i Nečas, který také měl zajímavou ránu z úhlu, gólem však taky neskončila. V 89. minutě se po faulu na Radima Pospíšila kopal přímý kop z velmi slibné vzdálenosti. Střelu Petra Vytřísala ve zdi zblokoval hráč Újezda rukou, a tak se v 90. minutě zápasu nařídil pokutový kop! K němu se postavil Jaromír Berg, bohužel však pro mladějovické fanoušky penaltu neproměnil po zákroku Studeného a o závěrečném stavu utkání tak bylo jasno. Újezd doma vyhrál 1:0.

Každopádně děkujeme všem našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit na tento zápas, byli jste slyšet a vážíme si toho! Příští zápas se uvidíme doma, a to v sobotu, 30. září v 15:00, kdy přivítáme na našem hřišti soupeře z Nemilan. Těšíme se na vás!