19.06.2023

TJ Mladějovice - TJ Sokol Doloplazy "B"
 4:1
(3:0)

Po vyhraném utkání v Drahlově jsme sice měli jistý postup do vyšší soutěže, k zajištění poháru pro mistra IV. třídy jsme však potřebovali ještě minimálně 1 bod, nebo aby Střeň jakkoliv v posledních 2 zápasech zaváhala. Doloplazy v posledním zápase zaskočili v souboji béček Hodolany, které na domácím hřišti porazili po penaltovém rozstřelu.

Zápas byl v první desetiminutovce relativně vyrovnaný, do přechodných útoků se dostávali oba celky. Pospíšil se Šemberou se dvakrát prodrali krajem hřiště, ale nedokázali míč naservírovat na střed a tyto pokusy pokryl brankář hostí. Potom se ke skákavému míči po odkopu Milana Vytřísala dostal Tomis, ten se pokusil brankáře přehodit, míč však skončil vysoko nad bránou soupeře. 1. gól utkání padl v 16. minutě z rohového kopu exekutora Slámy, který poslal míč na zadní tyč, kde si ho našel nehlídaný Petr Vytřísal, který hlavou usměrnil míč do sítě - 1:0.
2. gólu jsme se dočkali o necelých deset minut později v 25. minutě, kdy se do úniku po přihrávce Vytřísala dostal Tomis, tentokrát svou příležitost využil a poslal míč podél brankáře do brány a poslal tak Mladějovice do dvoubrankového vedení 2:0.
Záhy ve 27. minutě měl příležitost potrápit domácího brankáře z přímého kopu hostující Magna. Střelu poslal na přední tyč přes zeď, brankář Vytřísal však udržel nulu krásným zákrokem. O 3 minuty později byl opět v akci brankář Vytřísal, který vyběhl ze šestnáctky a vybojoval míč před protiútočícím hráčem, záhy si ještě zvládl kličkou pohrát s dalším hráčem Doloplaz a poté poslal míč dál. Poté se konečně opět dostali ke slovu mladějovičtí. Po lobu Petra Vytřísala se dral dopředu Samek, ten byl v pokutovém území faulován a tedy byl nařízen pokutový kop. Toho se symbolicky ujal Rotter a penaltu ve 36. minutě proměnil. Na tabuli tak svítilo skóre 3:0.
Poté už se žádné závažnější ohrožení brány nekonalo a odpískal se závěr 1. poločasu.

Do druhého poločasu už Mladějovice nevstoupili tak aktivně a ihned to šlo poznat na vývoji utkání. Do akcí se začali více dostávat hráči Doloplaz. Několik rohových kopů Mladějovice přežilo bez obdržené branky. Naopak se opět ukázal Šembera, který se snažil brejkovými úniky přemoct obranu hostí. V 55. minutě se dostal až k brankáři, tam ale bohužel bránu pouze přestřelil. Po hodině hry se po faulu domácích kopala penalta i na druhé straně, kterou proměnili, a tak se v 62. minutě utkání dočkaly Doloplazy snížení skóre na 3:1.
Mladějovice se sice dopředu dostávaly, ale často nepřesná finální přihrávka mařila jednu potenciální šanci za druhou. Hrálo se tak dostalo od šestnáctky ke šestnáctce. Podobnou příležitost jako v prvním poločase dostal opět Tomis, který se opět pokoušel o obhození brankáře, avšak stejně jako v prvním případě skončil míč vysoko nad. V 75. minutě se do příležitosti dostal taktéž Radim Pospíšil po přihrávkách Nečase a Čecháka, střelu ale taky poslal vysoko nad. Dalšího, a taky posledního gólu se fanoušci dočkali trochu netradičně, než by předpokládali. V 84. minutě se totiž hostující Sýkora za polovinou dostal pod tlak od Tomise, ve snaze o odkopu míče se mu povedlo překopnout z necelé poloviny hřiště svého brankáře a míč zapadl krásně pod břevno až do brány - 4:1.

A to byla tečka za uplynulou sezónou 2022/23, ze které odchází Mladějovice jako ŠAMPIONI IV. TŘÍDY! V příštím soutěžím ročníku tak uvidíte naše borce opět hrát III. třídu okresu Olomouc. Děkujeme všem za podporu v průběhu celé sezóny a uvidíme se zase v té příští!

Střelci: Vytřísal P., Tomis P., Rotter V.

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Rotter Vlastimil, Berg Jaromír, Jemelík Lukáš, Berg Dalibor - Šembera Jan, Vytřísal Petr, Čechák Jakub, Pospíšil Radim - Sláma Radek, Tomis Petr

Střídající: Nečas Jiří, Samek Richard, Polák Dušan, Hock Petr, Šuba Matěj, Dittrich Pavel

Trenér: Rotter Vlastimil