10.04.2023

TJ Střeň - TJ Mladějovice
0:0
(4:2pen)

Po dlouhé zimní přestávce se navrací čas soutěžních utkání IV. třídy okresu Olomouc, ve kterém vyzvaly Mladějovice opět tým ze Střeně, proti kterému taktéž ukončovali podzimní část sezóny. Do zápasu nastoupil Jakub Čechák, který se v týmu ukázal po svém angažmá v malém fotbale a taktéž Matěj Šuba, který se vrací do Mladějovic z Horní Loděnice.

V zápase byli mladějovičtí aktivnější a převážně to byli oni, kteří si vytvářeli šance. Ty však na kluzkém rozbláceném povrchu nedokázali pořádně zakončit. Do pár zakončení se dostal postupem času jak Šembera tak i Samek nebo také Jemelík, jejich pokusy však končily v náručích brankáře nebo mimo ohrožení brány. Největší závar před bránou Střeně nastal zhruba ve třicáté minutě zápasu, kdy poskakoval odražený míč v pokutovém území, ale ani jeden z útočníků nedokázal dopravit míč za záda domácího brankáře. Ani na druhé straně nebyli domácí o moc průbojnější, jelikož se přes obranou dvojici Čechák-Vytřísal nedokázali útočníci Střeně prodrat skrz. Poločas tak skončil za nerozhodného stavu.

V druhém poločase se hra příliš nezměnila. Mladějovice po většinu času drželi Střeň zataženou na obranné polovině, avšak vázla koncovka akcí. Po úvodních minutách druhého poločasu měli mladějovičtí další pasáž, kdy držely domácí pod tlakem. K pokusu z dálky se pokusil Pospíšil, který vypálil na zadní tyč, ani tato střela vak nepřekonala brankáře Macka, který statečně držel naděje na body domácím. Ani z rohových kopů toho mladějovičtí po zásazích Macka moc nevytěžili. Brankáře se povedlo sice překonat jak Slámou, tak Pospíšilem. Oba však byli nachyceni v ofsajdovém postavení. Zápas tak skončil 0:0 a šlo se rozhodovat v penaltovém rozstřelu. V něm byli šťastnější borci ze Střeně, kteří po 4 proměněných penaltách berou bonusový bod z domácího prostředí.

I přes nepříliš povedené počasí děkujeme všem fanouškům, kteří nás přijeli podpořit a těšíme se na vás nadcházející sobotu na domácím prostředí, kde vyzveme TJ Sokol Náklo.

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Rotter Vlastimil, Vytřísal Petr, Čechák Jakub, Berg Dalibor - Šembera Jan, Sláma Radek, Jemelík Lukáš, Pospíšil Radim - Šuba Matěj, Samek Richard

Střídající: Venclík Robert, Berg Jaromír

Trenér: Rotter Vlastimil