06.06.2023

TJ Mladějovice - TJ Sokol Družstevník Moravská Huzová
 3:0
(0:0)

Ve 20. kole IV. Třídy okresu Olomouc nastoupily Mladějovice doma proti Moravské Huzové. Mladějovice do zápasu nastoupili v pozměněné sestavě, absence Petra Vytřísala, Jaromíra Berga a od minulého zápasu zraněného Pavla Dittricha znamenala, že byla překopaná kompletní střední obrana i záloha. Na středu obrany tak nastoupili Čechák s Jemelíkem, před ně zaskočili Karel Pospíšil s Nečasem. Do zápasu byl připraven po půlroční pauze i Dušan Polák.

Do zápasu vstoupili opět aktivněji mladějovičtí hráči. Počáteční tlak vyvrcholil v napálenou tyčku Radkem Slámou v zhruba 12. minutě zápasu. Poté se však dostávali do hry taky hosté z Moravské Huzové, kteří zařídili pořádný rozruch ve vápně Mladějovic. Přímý kop v 15. minutě málem hosté proměnili, střela mířící do růžku přední tyče však dokázal Milan Vytřísal vyrazit na roh. Z rohového kopu však balón poskakoval na čáře, ten vyhlavičkoval Rotter, následnou dorážku nevyužili hned dva hráči Moravské Huzové, kteří míč nedokázali trefit a poté míč domácí odpálili do bezpečí. Poté už se hosté do vyložených šancí nedostávali, ale ani mladějovičtí na tom nebyli o moc lépe. To se změnilo ve 25. minutě, kdy si Šembera posunul míč na střed a trefil břevno. Nabídnutých standartních situací se ujímal Pospíšil Karel, který měl 2 slibné příležitostí z přímých kopů, oba pokusy však letěly nad bránu hostí. Z ostrého úhlu po půl hodině hry trefil břevno taky Tomis. Do třetice břevno rozezvonil Pospíšil Karel, který dostal prostor před pokutovým územím, bohužel pro Mladějovice zůstával stav utkání nezměněn. Po poločase tak zůstával stav utkání 0:0.

Do druhé poloviny utkání nastoupil Polák namísto zraněného Nečase. Ve druhé půlce byly Mladějovice značně šťastnějším mužstvem. Po faulu na Pospíšila se kopal přímý kop, který se sice dostal na kopačky hráčů hostí, ti však při pokusu o zakopnutí trefili přímo na nohu Petra Tomise, který už pouze umístil míč do brány. V 51. minutě jsme se tak dočkali první branky utkání – 1:0.
Netrvalo dlouho a mladějovičtí se radovali z dalšího gólu. Konkrétně v 54. minutě, když si propadlý balón na středu hřiště přivlastnil Polák, který posunul míč na Šemberu, kterého střelecký pokus sice nevyšel, na správném místě ale stále Tomis, který si z dorážky připsal na svůj účet druhý gól utkání – 2:0.
Mladějovice stále byly silnějším týmem, další góly ale nepřicházely. Do několika šancí se tak dostávali i hráči Moravské Huzové. Ti hrozili zejména rohovými kopy díky značné výškové převaze, s těmi si však dokázal brankář Vytřísal hravě poradit. Hosté měli taktéž několik slibných příležitostí k zakončení ze země, brankář Mladějovic ale držel čisté konto. Finální tečku za utkáním udělal navrátilec Polák, ke kterému se v 90. minutě odrazil míč z rohového kopu, který vypálil na zadní tyč – 3:0.

Děkujeme všem fanouškům za přízeň a těšíme se na vás v posledním venkovním zápase. Vycestujeme do Drahlova pro důležité body při honbě za titulem. Utkání začne v neděli – 11. června v 17:00.

Střelci: 2x Tomis, Polák

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Rotter Vlastimil, Čechák Jakub, Jemelík Lukáš, Berg DaliborŠembera Jan, Pospíšil Karel, Nečas Jiří, Pospíšil RadimSláma Radek, Tomis Petr

Střídající: Samek Richard, Hruška David, Polák Dušan, Hock Petr, Šuba Matěj

Trenér: Rotter Vlastimil