Prokletí venkovních zápasů prolomeno v Huzové

29.05.2023

FK Huzová - TJ Mladějovice
 0:4
(0:1)

19. kolo IV. třídy okresu Olomouc přinesl duel o dosavadní 1. místo ligy. Mladějovice v něm cestovali do Huzové, která měla shodný počet bodů – 39, a společně tak okupovali nejvyšší příčku. Do zápasu po nemoci nastoupili jak Nečas, tak Šuba. Po zranění se do hry vrátil i Pospíšil.

Huzová si mohla připsat již pátou výhru v řadě, a tak začala hrát aktivně. Zápas však velmi rychle nabral na obrátkách hlavně po bojové stránce, a tak jsme byli svědky velmi důrazného zápasu, kde každý vybojovaný míč měl velkou váhu. Na to však doplatil již v první desetiminutovce Pavel Dittrich, který byl nucen pro zranění vystřídat po tom, co do souboje vletěl domácí Onyshchenko. Ten sice po dalších soubojích dostal žlutou kartu, to však nic nezměnilo na tom, že byl nejnebezpečnějším elementem domácích. Po zhruba čtvrt hodině hry se z rohového kopu domácích vyšplhal míč vysoko a padal nepříjemně pod břevno, brankář Vytřísal si však i s trochou štěstí s míčem poradil. Na druhé straně se po průnikové přihrávce Slámy dostal do šance Radim Pospíšil, jeho střela však putovala pouze podél zadní tyče. Po zhruba půl hodině hry se huzovský Onyshchenko opět dostal do průniku, zakončil silou na přední tyč a od břevna se míč odrazil na brankovou čáru. Při pokusu o doražení se i po důrazu dostal k míči dříve právě Jaromír Berg, který zažehnal pod tlakem míč do bezpečí. Mladějovičtí tlak přežili bez obdržené branky a z autového vhazování se do slibné situace 1 na 1 dostal Šembera, ani ten ale nevstřelil první branku utkání poté, co nastřelil pouze domácího brankáře. Prvního gólu se mladějovičtí dočkali ve 37. minutě, kdy se po faulu kopal přímý kop a právě faulovaný Petr Vytřísal si ho vzal na starost. Přízemní ranou na zadní tyč zajistil hostům vedení 0:1.
Huzová se snažila do konce poločasu vyrovnat, ale poločas skončil v prospěch Mladějovic.

Druhý poločas začal ve stejném duchu hry, kdy převládala bojovnost v soubojích na středu hřiště. Nicméně už v 51. minutě se mladějovičtí mohli radovat z dalšího gólu, když Vytřísal vyslal lobem dopředu Radka Slámu, který si poradil s vybíhajícím brankářem elegantním přehozením a Mladějovice tak šli do vedení 0:2.
O dalších sedm minut později v 58. minutě oslavovali hráči Mladějovic zas, když po důrazu v souboji Slámy se k míči dostal Tomis a poslal míč do branky domácích – 0:3.
Útočná snaha hráčů Huzové tímto gólem značně opadla. Toho dokázal ještě využít Nečas, který po přihrávce Karla Pospíšila dostal v šestnáctce příležitost k zakončení, kterou střelou na přední tyč dokonale zužitkoval. Mladějovice tak vedli už 0:4.
Poté se hra relativně změnila na částečnou překopávanou mezi oběma gólmany, boje o míče však nadále zůstávaly nezměněné. Huzová se taktéž dostávala do nebezpečných situací, ale do zakončení se nedostávala. Hrozili taktéž z rohových kopů, veškeré snahy však pokaždé zarazil brankář Vytřísal.
I díky němu už tak stav zápasu zůstal nezměněn a Mladějovice tak mohly slavit důležitou výhru nad druhým týmem soutěže.

Děkujeme všem našim fanouškům, kteří nás přijeli do Huzové povzbudit! Příště sehrajeme domácí utkání doma, a to opět proti Huzové, tentokrát proti Moravské Huzové. Zápas započne v sobotu 3. června v 17:00.

Střelci: Vytřísal P., Sláma, Tomis, Nečas

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Rotter Vlastimil, Berg Jaromír, Dittrich Pavel, Berg DaliborŠembera Jan, Vytřísal Petr, Čechák Jakub, Pospíšil RadimSláma Radek, Tomis Petr

Střídající: Jemelík Lukáš, Nečas Jiří, Pospíšil Karel, Samek Richard, Hruška David, Šuba Matěj

Trenér: Rotter Vlastimil