26.08.2023

FC Bizoni Hraničné Petrovice - TJ Mladějovice
 0:1
(0:1)

Ve 4. kole III. třídy okresu Olomouc zavítali Mladějovice na hřiště Hraničních Petrovic. Ti okupovali poslední příčku tabulky po 3 prohrách s Újezdem u Uničova, Nemilany a Slavonínem. Pro karetní trest do zápasu nenastoupil Dalibor Berg. Kvůli svalovým problém do utkání taktéž nenaskočil Sláma.

Zápas započal klidnou rozehrávkou Mladějovic a snahou hrát přízemní kombinační hrou. Časté otáčení hry s postupnými útoky po křídle vypadaly nebezpečně, ale do zakončování se nedostávalo. V 5. minutě utkání propadl za obranu míč po autovém vhazování a domácí se dostali do šance. Střelu v pokutovém území však obrana zablokovala a z rohového kopu se po faulu na brankáře opět dostal míč ke kopačkám hráčů Mladějovic. Ti byli na míči lepším týmem a po pár chybách v obraně soupeře se dostávali do ohrožování brankoviště soupeře. Po jednom z odkopů domácích Samek na polovině hřiště odhlavičkoval míč až před šestnáctku, kde si ho našel Vytřísal a okamžitě se pokusil přehodit brankáře domácích. Tenhle pokus se zdařil na výbornou a míč zapadl za záda brankáře. V 12. minutě tak šly Mladějovice do vedení 1:0.
Mladějovice sice ještě nějakou dobu hrály poměrně koukatelný fotbal, po polovině poločasu se však začala vytrácet hra po zemi a začaly převažovat osobní souboje a nakopávané míče. Další a taky jeden z posledních závarů před brankou domácích zařídil opět Vytřísal, který vypálil míč do břevna a dorážející Jakub Pospíšil už bohužel pro hosty dorážel z ofsajdového postavení. Poločas tak skončil nejtěsnějším možným jednobrankovým náskokem.

Druhý poločas byl už pouze festivalem osobních soubojů, kde se bojovalo o každý míč ve středu hřiště. O tom taktéž svědčí 3 žluté karty v rozmezí pouhých 7 minut na straně domácích. Do zakončení se dostávalo zřídkakdy a prakticky vzato pouze od hráčů Mladějovic. Hraničné Petrovice se nedokázaly dostávat za obranu Mladějovic a jediné nebezpečné momenty tak měly z rohových a přímých kopů, se kterými se vždy dokázali mladějovičtí vypořádat. Průběh druhé poloviny zápasu už tak byl pouze o nakopávaných míčích, které končily na obou stranách u obran soupeřů. Mladějovice se tak k prvním třem bodům ve druhém poločase doslova protrápili. Konečný hvízd rozhodčího Brázdy tak značil, že zápas rozhodl pouze jediný gól ze začátku utkání.

Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přijeli podpořit na hřiště soupeře. Příští utkání odehrajeme v domácím prostředí, a to proti nepříjemnému soupeři z Velkého Újezda. Zápas proběhne v neděli 3. září v 16:00.

Střelci: 1x Vytřísal

Sestava: Hoško Jiří - Berg Jaromír, Samek Richard, Pospíšil David, Pospíšil Radim - Šembera Jan, Vytřísal Petr, Jemelík Lukáš (C), Pospíšil Karel, Völfl Jiří - Čechák Jakub

Střídající: Pospíšil Jakub, Varga Michal, Nečas Jiří, Repaň Gustav

Trenér: Rotter Vlastimil