Šembera s Tomisem vystříleli výhru s Královou

23.05.2023

TJ Mladějovice - SK Králová
6:1
(4:0)

V rámci 18. kola IV. třídy okresu Olomouc sehráli Mladějovice zápas s poslední Královou. Tentokrát z důvodu zranění do zápasu nenastoupil Pospíšil Radim.

Mladějovice začaly velmi aktivně. Už ve 2. minutě se po centru z křídla dostal k míči Sláma, který přeloboval brankáře, bohužel však míč skončil pouze na břevně. O další 2 minuty později se do zakončení dostal z křídla Samek, ten ale zakončil míč vedle. Ve 13. minutě poslal Jemelík křižnou nahrávku, kterou Sláma pustil a doputovala tak až na rozběhnutého Dalibora Berga, který doběhl míč před brankovou čárou a poslal míč do vápna, kde našel nabíhajícího Tomise, který si už s nabídnutou příležitostí poradil - 1:0
O 10 minut později v 23. minutě se mohli fanoušci Mladějovic radovat z dalšího gólu, kdy se po výkopu Milana Vytřísala dostal k míči Šembera, který utekl na bránu hostí a svým gólem zajistil vedení 2:0.
Domácí ovládali tempo hry a Králová se tak k ničemu výraznějšímu nedostávala. Naopak další větší příležitosti nastávaly v poslední pětiminutovce poločasu. Čechák se vydal s míčem dopředu, kdy potom centrem posunul na Tomise, který se obtočil a vystřelil míč, který však brankář zvládl vyrazit. Z kraje zálohy však dobíhal Šembera, který poslal vyražený míč do sítě. V 42. minutě tak byl stav utkání již 3:0.
A hned o necelou minutu později se dostal po chybě v rozehrávce opět k míči Šembera, prosmýknul se z kraje a přes střed pelášil k bráně a svou střelou na zadní tyč přidal v krátkém časovém rozmezí další gól - 4:0. Jedná se už o jeho 3. HATTRICK v dresu Mladějovic!

Do druhého poločasu už ale mladějovičtí nevletěli tak jako v poločase prvním. Hostujícím fanouškům určitou naději nabídnul Gazdík, který ve 48. minutě vstřelil první branku Králové - 4:1.
Hra se poměrně vyrovnala a výkony mužstev byly až srovnatelné. Po několik minutách utkání se dá říct i o tom, že Králová měla více ze hry a hrozila více. Mladějovičtí se naopak do moc příležitostí nedostávali. Největší momenty tlaku ale domácí udolávali. Zásadní zákrok si připsal brankář Vytřísal, když se po rohovém kopu a následných odrazech ve vápně balón objevil na půl cesty do brány. Ten však na čáře zkrotil do náruče a udržel tak i další možnou morální vzpruhu Králové. Ta po čase začala slábnout a šla vidět únava kádru. Toho využil Sláma, který si převzal nakopnutý míč od Jaromíra Berga a běžel směrem k bráně. Tam si míč ke křídlu posunul dál od vyběhnutého brankáře mimo pokutové území a lehkým centrem našel osamoceného Tomise, který hlavou poslal míč do sítě. Mladějovic tak v 76. minutě vstřelili další branku utkání - 5:1.
Poslední branka utkání padla v 82. minutě, kdy se na zakopnutý míč vrhl jak Tomis, tak brankář hostí Gál. Oba šli ve stejný moment do míče a z důrazného souboje vzešel šťastněji právě Tomis, kterýmu míč skončil na kopačce a měl tak před sebou prázdnou kasu a taky DRUHÝ HATTRICK V ŘADĚ - 6:1.

I přes nepříliš velkou návštěvu děkujeme těm, kteří nás na zápas přišli podpořit! Příští zápas lámeme chleba. Jedeme do Huzové, se kterou se utkáme v souboji o první místo! Zápas začíná v sobotu 27. května ve 14:00!

Střelci: 3x Šembera Jan, 3x Tomis Petr

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Rotter Vlastimil, Berg Jaromír, Dittrich Pavel, Berg Dalibor - Šembera Jan, Vytřísal Petr, Čechák Jakub, Samek Richard - Sláma Radek, Tomis Petr

Střídající: Jemelík Lukáš, Pospíšil Karel, Hock Petr, Venclík Robert

Trenér: Rotter Vlastimil