07.08.2021

FK Huzová - TJ Mladějovice
0:6
(0:4)

Po prvním ostrém zápase v Nemilanech jsme nyní zavítali do Huzové odehrát 1. kolo IV. třídy okresu Olomouc. I díky velmi povedenému prvnímu poločasu jsme se dostali do výrazného vedení, podle kterého se pak odvíjel zbytek utkání. Z Huzové tak vezeme všechny 3 body.

Slovy trenéra Rottera

"Prvních deset minut zápasu bylo z obou stran mužstev spíše vyčkávacích, nikdo nechtěl udělat první chybu. Po šanci domácích, kteří z ojedinělého útoku mohli skórovat, jsme převzali plně kontrolu nad hrou. Ze zabezpečené obrany jsme začali více kombinovat a tlačit se na soupeřovu bránu. Bylo otázkou času, kdy padne první gól do domácí sítě. Podařilo se to již v 16. minutě, kdy Karel Pospíšil zahrával rohový kop a k překvapení všech přítomných skončil míč rovnou v bráně domácích.
Šťastný gól ještě více uklidnil hru našich hráčů a ve 25. minutě vsítil další branku Petr Tomis. Postupem času se ukazovala lepší fyzická připravenost našich hráčů a ve 41. minutě vsítil branku opět Petr Tomis, následně jej po dvou minutách napodobil Petr Vytřísal, který zvýšil skóre již na 0:4 a podařený první poločas ukončil hvízd rozhodčího.

Druhý poločas jsme začali v podobném duchu a hned v 52. minutě završil svůj hattrick Petr Tomis. Následně z několika šancí našeho týmu jsme vytěžili pokutový kop, který se rozhodl zahrávat Petr Vytřísal, ale nepovedenou střelou tuto výhodu nevyužil. Od tohoto momentu již naše hra postrádala určitou úroveň, bylo těžké za tohoto stavu udržet plnou koncentraci a soupeř se dostával častěji do nebezpečných situací. V 86. minutě ale snahu domácích zchladil pohotovým gólem Jiří Nečas a upravil konečný výsledek zápasu na 0:6.

Musíme pochválit velmi dobrý výkon všech rozhodčích, kteří tento zápas zvládli s nadhledem. Děkujeme taktéž všem příznivcům, kteří nás přijeli podpořit."

Střelci: Tomis Petr (3x), Pospíšil Karel, Vytřísal Petr, Nečas Jiří

Sestava: Pospíšil Radim - Rotter Vlastimil, Filgas Miroslav, Jemelík Lukáš, Berg Dalibor - Chrenko Libor, Šembera Jan, Pospíšil Karel, Čechák Jakub - Nečas Jiří, Tomis Petr

Střídající: Vytřísal Petr, Kralčák Marek, Vaculík Patrik, Samek Richard