Smolná série bez bodů se i po zápase v Nemilanech protahuje

19.05.2024

FK Nemilany - TJ Mladějovice
4:1
(2:0)

V 21. kole III. třídy okresu Olomouc se Mladějovice utkaly s olomouckými Nemilany. Mladějovicím se po náročném týdnu, kdy třikrát během sedmi dnů prohráli, vrátil do hry Jakub Čechák. Nemilany se taktéž chtěly oklepat po porážce v derby s béčkem Slavonína, a tak se schylovalo k zajímavému utkání.

Mladějovicím se však v začátcích utkání vůbec nevedlo dobře a i přes snahu o aktivitu pouštělo soupeře do útoku. I přesto se ale dostal po přihrávce Čecháka k pozici na centrování Šembera, jsou přihrávku směřoval na Völfla, ten však těsně minul bránu. Po chvíli se opět dostal k centru zleva hrající Šembera, odražený míč se dostal k Pospíšilovi, jeho zakončení však zblokoval obránce domácích. Ve 20. minutě se po špatné křižné přihrávce dostali k míči hráči Nemilan, kteří se tak dostali do brejku. První střelu olomouckých hráčů dokázal Venclík vyrazit, na dorážku ale nedokázali hráči Mladějovic včas zareagovat a domácí Holusek poslal svůj tým do vedení 1:0.
O 4 minuty později se prosadili domácí podruhé, z přímého kopu se prosadil kapitán domácích Urbančík a v krátkém časovém sletu vedly Nemilany už o dvě branky - 2:0.
Mladějovičtí se nedokázali stále chytnout do tempa zápasu a pokulhávali v přechodu do útoku. Ve 38. minutě vytvořil šanci Pospíšil, který vyvezl míč z kraje na střed a poslal křižnou přihrávku naběhnutému Šemberovi, který se pokoušel lobem obhodit brankáře domácích, balón však pouze těsně minul bránu. Poločas tak byl ukončil za nepříznivého stavu 2:0.

Do druhého poločasu však vešli hráči Mladějovic daleko lépe a organizovaněji. To přineslo ovoce v podobě brzkého gólu, když si Milan Vytřísal podržel na půlce míč a poslal jej na Tomise, který z dálky přehodil obloučkem brankáře domácích. Ve 48. minutě tak mladějovičtí stáhli skóre o jeden gól - 2:1.
I nadále zůstávaly Mladějovice aktivní, kombinační hrou se začali dostávat častěji do oblasti nebezpečné pro obranu Nemilan, závažnější zakončení z toho však nebylo. Po zhruba hodině hry načechral Čechák míč do vápna Tomisovi, obránce sice zvládl zakročit, málem však za cenu vlastního gólu. Míč naštěstí pro domácí letěl těsně vedle tyče. Z levé strany se ještě prodíral obranou domácích Šembera a pokoušel se o střelu z dálky, ta však letěla pár čísel nad břevno. Závěr zápasu ale vůbec Mladějovicím nevyšel a po přetlačované po rozehraném přímém kopu byla odpískána penalta pro Nemilany. S tou si opět domácí Urbančík poradil a dal svému týmu opět dvoubrankové vedení - 3:1.
O Další 3 minuty později se opět prosadili olomoučtí, když Okleštěk propálil zeď a poslal míč opět do sítě - 4:1. V ten moment už bylo o utkání rozhodnuto a Mladějovice tak dál čekají na další výhru.

Děkujeme všem fanouškům za podporu. Následující utkání odehrajeme doma proti dalšímu olomouckému celku, a to rezervě Slavonína. Utkání započne v sobotu, 25.5. v 17:00. Těšíme se na vás!

Střelci: Tomis P.

Sestava: Venclík Robert ml. - Varga Michal, Samek Richard, Čechák Jakub, Berg Jaromír - Pospíšil Radim - Nečas Jiří, Jemelík Lukáš (C), Völfl Jiří, Šembera Jan - Vytřísal Milan

Střídající: Tomis Petr, Hoško Jiří, Repaň Gustav, Šuba Matěj

Trenér: Rotter Vlastimil