Stopka v semifinále poháru

11.08.2021

TJ Mladějovice - SK Červenka
1:2 (0:1)

Po úspěšném startu soutěže v Huzové nás čekalo pokračování pohárové štace. Po zápase v Nemilanech, ze kterého jsme na penalty vzešli jako postupující, nás čekal stejný oříšek jako předešlý ročník. Na semifinále Hanáckého poháru jsme vyzvali favorizovanou Červenka.

Je nutno zmínit, že pouze pár hodin před výkopem jsme dotáhli přestup Dušana Poláka do úspěšného konce a můžeme takto uvítat nového hráče v týmu! Přejeme hodně štěstí a mnoho odehraných zápasů v našem dresu.

Dušan Polák - TJ Sokol Babice

První poločas započal v opatrném stylu hry. Hosté sice měli míč na svých nohách déle, ale mladějovičtí se za pomoci kombinační hry dostávali do útočných akcí. Šance byly na obou stranách, ale většina z nich končila mimo bránu. Ve druhé polovině 1. poločasu jsme i přehrávali hostující, ale tlak se nepodařil zužitkovat. V samém konci 1. poločasu se před pokutovým územím uvolnil Karel Kuchta, který napálil míč přízemní střelou na vzdálenější tyč - 0:1.

Druhý poločas už byl na šance o něco schůdnější. Červenka stále byla větší porci času na míči, ale obrana domácích nedovolila projít hostům dále než k šestnáctce. Poté Tomis v 66. minutě po udržení míče vyslal Jiřího Nečase do úniku po průnikové přihrávce, kterou proměnil střelou k zadní tyči a srovnal stav zápasu - 1:1.
Tento impulz donutil hosty přidat na agresivitě a hra se vyostřila. Šance však stále byly na obou stranách. Další gól padl až v 81. minutě kdy po výkopu brankáře prodloužil hráč hostí míč a v úniku se ocitnul Michal Večeřa, který v souboji 1 na 1 překonal brankáře a posunul Červenku k postupu - 1:2.
Mladějovičtí ještě před koncem zápasu měli náznaky šancí, ty ale nebyly dostatečné k vyrovnání stavu. Mladějovice tak končí v Hanáckém poháru.

Odehráli jsme však velmi vyrovnaný zápas s celkem, který minulý rok vyhrál okresní přebor. Děkujeme všem našim příznivcům a těšíme se na vás i o víkendu!

Střelci: Nečas Jiří

Sestava: Pospíšil Radim - Rotter Vlastimil, Jemelík Lukáš (C), Kralčák Marek, Berg Dalibor - Čechák Jakub, Vytřísal Petr, Filgas Miroslav, Šembera Jan, Polák Dušan - Nečas Jiří

Střídající: Pospíšil Karel, Tomis Petr, Samek Richard, Fröml Rostislav