30.10.2023

SK Sokol Těšetice - TJ Mladějovice
 4:0
(0:0)

Poslední soupeř, se kterým mladějovičtí svůj zápas neodehráli, byl právě proti týmu z Těšetic. V rámci 12. kola III. třídy okresu Olomouc se tak cesty těchto týmů, pohybujících se na podobných pozicích tabulky, setkaly. V sestavě po posledním zápase chyběl David Pospíšil, naopak Radim Jakubem Pospíšilem se do ní vrátili.

Už od začátku zápasu bylo jasné, že se potkaly proti sobě dva kvalitou velice podobné celky s podobným herním zamýšlením. Oba týmy se snažili hrozit hlavně výpady krajních záložníků. O něco nebezpečnější tyto výpady měli domácí hráči, ale do většího zakončení se nedostávalo. Každopádně to byli právě oni, co se častěji pohyboval okolo soupeřovi šestnáctky. Mladějovicím se však dařilo jejich útočné výpady likvidovat a samy pak útočit. Po popostrčení míče Daliborem Bergem se do zajímavé šance dostal Radim Pospíšil, jeho střelu v 20. minutě zápasu ale zvládl brankář zlikvidovat na roh. Mladějovičtí mělo příležitostí z rohových kopů nespočet, o většinu z nich se ale dokázal brankář domácích postarat a posílat míč do bezpečí. Po půl hodině hry se směr útoků Mladějovic přesunul na střed a přinášelo to více času na útočné polovině. Bohužel pro ně se ale často chybovalo v předfinální přihrávce, která často nenacházela adresáta a míč tak končil buďto v autu, a nebo na kopačkách hráčů Těšetic. Ti se taky dostávali do solidních šancí, kdy z brejku šli v několika případech 3 na 2, šance však zůstaly nevyužity. 1. poločas tak skončil nerozhodně 0:0 a bylo jasné, že první gól bude naprosto klíčový.

Nicméně druhý poločas začal velmi nešťastně pro Mladějovice. Po chybě v rozehrávce v 50. minutě dostal míč domácí Růžička, který už jen poslal míč do odkryté brány. Těšetice se tak snadno dostaly do vedení 1:0.
Mladějovice tak byly na řadě s útočením po inkasované brance. Zhruba po hodině hry se po přihrávce Šembery dostal k zakončení z rohu vápna Čechák, střela však letěla nad růžek brány domácích. Pár minut potom si po autu Dalibora Berga poslal míč na střed Radim Pospíšil, jeho rána z dálky však také šla těsně nad růžek brány. Nakonec to byli těšetičtí hráči, kteří opět svou příležitost proměnili, když po dalším zmatku před bránou dostal míč na kraj hřiště, odkud přiletěl načechraný míč na Antoljaka, který ránou k přední tyči upevnil v 66. minutě vedení domácích o dvě branky - 2:0.
Hosté však byli stále aktivní a hrozili, po průnicích středem vypálil z dálky Petr Vytřísal, střela však těsně minula zadní tyč. K velmi slibnému zakončení se v 70. minutě opět dostal Radim Pospíšil po seběhnutí na střed, znovu ale poslal míč pouze do brankáře soupeře. Tyto nevyužité šance o to víc zamrzely v 76. minutě, když si z dlouhého autu naběhl do pokutového území Antoljak a hlavičkou poslal míč za zády brankáře. Těšetice tak měly do poslední patnáctiminutovky suverénní náskok 3:0.
Stav utkání se sice mladějovičtí ještě snažili zvrátit, střely z dálky ale nebyly dostačující na prolomení těšetického brankáře. Po faulu v pokutovém území v posledních deseti minutách utkání se navíc odpískala penalta. Tuto příležitost na vstřelení hattricku využil Antoljak na 100 %, kdy poslal brankáře na druhou stranu a v 81. minutě už tak na tabuli svítil stav 4:0. Zápas se tak poslední minuty už pouze dohrával do závěrečného písknutí hlavního sudího. Z Těšetic si tak Mladějovice vezou zatím největší porážku sezóny.

I přes nepříznivé utkání děkujeme všem fanouškům, kteří nás přijeli do Těšetic podpořit. Příští a zároveň poslední zápas tohoto roku odehrajeme na půdě Příkaz. Zápas s jejich béčkem odehrajeme v neděli, 5. listopadu ve 14:00.

Sestava: Hoško Jiří - Berg Dalibor, Samek Richard, Berg Jaromír, Völfl Jiří - Pospíšil Radim, Pospíšil Karel, Jemelík Lukáš (C), Vytřísal Petr, Šembera Jan - Čechák Jakub

Střídající: Nečas Jiří, Pospíšil Jakub, Hock Petr, Varga Michal, Repaň Gustav

Trenér: Rotter Vlastimil