Tomis ukončil gólový půst a hattrickem pomohl k výhře nad Hodolany

15.05.2023

TJ Mladějovice - FC Sigma Hodolany "B"
 5:1
(2:0)

V rámci 17. kola IV. třídy okresu Olomouc do Mladějovic přivítal lídra tabulky - FC Sigma Hodolany "B". Ti ještě na jaře nenašli přemožitele. K Nečasovi se přidal Šuba, kteří pro nemoc chyběli na zápas. Naopak se do hry po dřívější absenci vrátili Vytřísal s Jemelíkem. Do hry naskočil po zranění i Hruška.

Úvodní výkop měli hráči Sigmy a šlo znát, že se bude po minulém víkendu opět hrát koukatelný fotbal. Po prvních minutách hry bylo zřejmé, že právě Mladějovice byly týmem, kteří byly v poli aktivnější. Po několika pokusech o zakončení se po zblokované střele Čecháka kopal rohový kop. Jeho exekutor Radek Sláma zahrál roh stříleným centrem, který si pro štěstí domácích srazil brankář do vlastní brány a tak už v 11. minutě byl stav utkání 1:0.
Poté však na značnou dobu zavřeli hráči Hodolan domácí před vlastní šestnáctkou, když po sérii autů ohrožovali obranu Mladějovic. Závar před vlastní bránou však domácí borci přežili a opět nabírali na obrátkách. Šembera po lajně dával několik nebezpečných míčů do vápna. Jeden z nich si Radim Pospíšil našel a zakončil míč za zády brankáře, bohužel však pro postavení Tomise v dráze střely nebyl gól uznán pro ofsajd. To však nemuselo mladějovické fanoušky moc mrzet, jelikož se po vhozeném autu Rottera a popostrčení míče Slámou dostal k odcentrování Petr Vytřísal, který našel v bezprostřední blízkosti brány Petra Tomise, který hlavičkou ukončil svůj gólový půst a ve 22. minutě tak Mladějovice vedly již o dvě branky.
Tempo hry Mladějovice udržovaly a taktéž střídající hráči ohrožovali branku hostí. Samek měl slibné zakončení hlavou, bohužel však mířil vedle. Karel Pospíšil se zase pokoušel o střelu ještě před šestnáctkou, jeho střela mířila jen do spojnice. Vytřísal v průběhu hry taktéž orazítkoval tyčku. Po poločase byl tak stav zápasu už nezměněn - 2:0

Do druhého poločasu Mladějovice nepolevili a stále si hráli svoji hru. To přineslo ovoce v 54. minutě, kdy Dittrich rozehrál míč na Radima Pospíšila, který si vzal míč do středu hřiště a putoval směrem k soupeřově bráně. Po kraji uvolněný Sláma dostal od něj balón do běhu, který pak vyslal zpět do středu před bránu, kde byl opět připravený Tomis a poslal míč do brány - 3:0.
Do hry se sice dostávali i hráči Hodolan, ti ale většinou míč ztratili špatným zpracováním nebo špatným nákopem před bránu. Po jednom z jejich rohů se míč odrazil až na Šemberu, který vyslal na půli vyčkávajícího a nikým nehlídaného Tomise, ten tak dostal v 68. minutě příležitost v podobě nájezdu na brankáře. S touto příležitostí si poradil jednoduchou střelou podél vybíhajícího brankáře a dovršel tak svůj HATTRICK. V dresu Mladějovic si tak připsal již pátý hattrick!
Poté ale mladějovičtí jakoby přestali hráč, což mělo okamžitou odezvu. Ihned z rozehrávky a centru ze strany vstřelili hodolanští kontaktní gól, což byl signál pro Mladějovice, že zápas ještě nekončí - 4:1.
Nějakou chvíli se tak hrál o něco důraznější fotbal, kdy měli Hodolany lehce navrch. Do vyložených šancí se však dostávat nedokázali, což poté Mladějovice potrestali. V 80. minutě dostává Jemelík míč do kraje a rozehrává ho na Čecháka, ten míč vyváží až před pokutové území, kde posunul míč na opět seběhnutého Slámu na lajně, který totožně jak při třetím gólu dává míč na nachystaného Samka, který míč dopravil do sítě a dal tak pomyslní hřebíček jakýmkoliv dalším pokusům Sigmy zvrátit utkání. Utkání tak skončilo 5:1 pro Mladějovice.

Děkujeme všem fanouškům za podporu! A i příští víkend se můžete těšit na další domácí zápas, jelikož si opět zahrajeme doma, tentokrát vyzveme poslední tým tabulky - SK Královou. Zápas začne 20. května v 17:00.

Střelci: 3x Tomis, 1x Sláma, 1x Samek

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Berg Dalibor, Dittrich Pavel, Berg Jaromír, Rotter Vlastimil - Pospíšil Radim, Vytřísal Petr, Čechák Jakub, Šembera Jan - Sláma Radek, Tomis Petr

Střídající: Hock Petr, Samek Richard, Pospíšil Karel, Jemelík Lukáš, Hruška David

Trenér: Rotter Vlastimil