Utrápená výhra na penalty proti Hnojicím

10.04.2022

TJ Mladějovice - TJ Sokol Hnojice
3:2
(1:0) 3:0 pen.

Po zaváhání ve Štěpánově čekaly Mladějovice ve svém nabitém dubnovém programu v 15. kole IV. třídy okresu Olomouc na jeden z týmů ze středních pozic tabulky - sousední TJ Sokol Hnojice.

Již po začátku utkání se v nepříjemném větru do akcí dostávaly domácí hráči, avšak trápili se v koncovce, kde se opět projevovala mizivá produktivita. Tu prolomil po několika šancí až Jan Šembera, který se díky podržení míče na půli hřiště od Slámy dostal do průniku a uklidil míč ve 24. minutě do sítě - 1:0.
Ani to však nedokázalo dostatečně uklidnit domácí a koncovka neustále trápila. Hnojice vsadily na nakopávané míče, které i díky povětrnostním podmínkám dělali rozruch v mladějovické obraně, ani přesto se však do vážných zakončení nedostávaly.

Druhý poločas započal takřka okamžitým vyrovnáním hostů, když Uhl přehodil mladějovického brankáře. Odpověď mladějovickým však netrvala dlouho, jelikož v 53. minutě Petr Vytřísal svou křižnou přízemní přihrávkou našel rozběhlého Šemberu, který si už jen ve vápně posunul míč a zakončil na přední tyč -  2:1.
S přibývajícími minutami stoupala taktéž agresivita, kterou až k podivení rozhodčí nechal připouštět. Toho hnojičtí využívali, dokud si v 77. minutě nenašel Fišer odkopnutý míč a z dálky svou utaženou ránou k tyči opět srovnal zápas - 2:2.
Mladějovice už v závěru utkání nedokázaly zvrátit stav a tak po závěrečném písknutí rozhodčí nadešel čas pro penalty.

Ty však neměly dlouhého trvání, jelikož už po 3. sérii bylo rozhodnuto. Všechny 3 penalty hostí vychytal gólman Milan Vytřísal, a tak po penaltách 3:0 si bonusový bodík připsaly Mladějovice.

V dalším zápase zavítáme na půdu nepříjemného Velkého Újezdu.

Střelci: Šembera Jan (2x)

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Rotter Vlastimil, Kralčák Marek, Dittrich Pavel, Berg Dalibor - Nečas Jiří, Vytřísal Petr, Jemelík Lukáš, Pospíšil Radim - Sláma Radek, Šembera Jan

Střídající: Samek Richard, Venclík Robert, Pospíšil Karel

Trenér: Rotter Vlastimil