V Nemilanech rozhodovaly penalty

26.07.2021

FK Nemilany - TJ Mladějovice
1:2p
(0:1)

V 1. kole Hanáckého poháru mladějovičtí cestovali do Nemilan. Ti přijeli v hojném počtu hráčů, avšak z důvodu zranění nebyl schopen odchytat zápas Milan Vytřísal, a tak se mezi tyče postavil Radim Pospíšil.

V 1. poločase byly šance na obou stranách, ale více ze hry měli Mladějovice, které se výrazněji dostávalo do gólových šancí. Mezi tu největší patřil únik Jiřího Nečase, kterého zakončení však zasahující Dvořák vystihl a vyrazil míč na roh. Nakonec se ale Mladějovice gólu dočkali, když Jan Šembera vypálil v 34. minutě z dálky a od břevna se míč odrazil do brány - 0:1.

Na začátku 2. poločasu byla už v 48. minutě odpísknutá penalta po zákroku Petra Vytřísala, kterou domácí Karel Oleš proměnil a vyrovnal stav zápasu na 1:1. Mladějovice se stále dostávaly k zakončení, ale od první půlky byla hra výrazně vyrovnanější. Největší hrozbou byli postranní akce Dalibora Berga, který hned 2x naservíroval míč do vápna, jenže ani propadnutý míč nedokázal nikdo na zadní tyči usměrnit do sítě.

Zápas tak skončil 1:1 a šlo se rozhodovat do penalt. Ty až do 4. série byly bezchybné. Poté však v 5. sérii hráč Nemilan penaltu neproměnil, k rozhodující penaltě se postavil Radim Pospíšil a penaltu s trochou štěstí proměnil.

V nadcházejícím kole Hanáckého poháru Mladějovice přivítají doma Červenku, o termínu budeme informovat.

Střelci: Šembera Jan
Sestava: Pospíšil Radim - Filgas Miroslav, Jemelík Lukáš (C), Kralčák Marek, Berg Dalibor - Pospíšil Karel, Šembera Jan, Chrenko Libor, Nečas Jiří - Čechák Jakub, Tomis Petr
Střídající: Ambrozek František, Novák Lukáš, Onderka Jaroslav, Vytřísal Petr (80' ŽK), Samek Richard, Fröml Rostislav

Vytvořte si webové stránky zdarma!