V úvodním kole sezóny vezeme z Nákla 3 body

TJ Sokol Náklo - TJ Mladějovice
0:2
(0:2)

Slovy trenéra Rottera:

"Po nevydařené minulé sezóně, kde jsme bohužel nesplnili náš společný cíl a tím byl postup do vyšší soutěže, jsme byli plní očekávání, jak zahájíme novou sezónu 2022/23. Předcházela tomu velmi krátká letní příprava, kde jsme stihli absolvovat pouze několik tréninkových jednotek a jedno přátelské utkání se Šumvaldem. Toto utkání jsme sice prohráli 3:1 (branka P. Vytřísal), ale samotný zápas ukázal, že mužstvo má určitou kvalitu.
 Kluci si dokázali opakovaně, že jsou schopni hrát rovnocenné zápasy s týmy z vyšších soutěží. Proto i tento rok by si všichni přáli, abychom nadcházející sezónu 2022/23 zvládli a konečně postoupili. Jednou z mých podmínek setrvání i nadále v pozici trenéra a pokusit se opětovně s týmem postoupit do vyšší soutěže, bylo udržet stávající tým pohromadě. Tato podmínka se nám společně s vedením podařila splnit. Stěžejní bylo především udržet dva naše nejlepší střelce mužstva Peťu Tomise a Honzu Šemberu.
 V předchozí sezóně nás trápilo docela hodně zranění a proto bylo nutné doplnit tým o několik dalších hráčů. Podařilo se nám získat Jakuba Pospíšila, Roberta Švarce, Matěje Šubu z FK Horní Loděnice a Petra Hocka momentálně volného hráče (dříve FK Slavonín).
Los k nám byl docela nevybíravý a hned na první utkání soutěže nám přidělil velmi kvalitní tým - Tělocvičná jednota Sokol Náklo a to na jeho domácí půdě. Určitě je to jeden z hlavních aspirantů na postup. Tento tým si v Hanáckém poháru poradil s týmy z vyšších soutěží (FC Lužice, SK Město Libavá) a postoupil do finále. Proto jsme očekávali velmi náročné utkání, na které jsme se dovedli zodpovědně připravit. Určitě nám k tomu pomohla možnost tento tým zhlédnout v semifinále poháru s FC Lužice (2-0), kde hráči Nákla předvedli velmi pěkný výkon."

Postřehy ze včerejšího vítězného zápasu:

"Začátek utkání byl z naší strany opatrný a čekali jsme s čím soupeř vyrukuje. Domácí tým se snažil hned od prvních minut převzít režii utkání do svých rukou. Hráči Nákla se snažili být více na míči. Věděli jsme, že domácí mají tým, který je velmi kvalitní ve středu hřiště. Proto jsme převážně vycházeli ze zabezpečené obrany a čekali na rychlé protiútoky. Čekání na první vstřelený gól netrvalo, ale dlouho. Neuběhla ani dvacátá minuta a po ukázkové akci, kdy po dlouhém autovém vhazování ještě z našeho obranného území našel Rotter hlavu Petra Vytřísala, který poslal do samostatného úniku Šemberu. Honza akci s přehledem zakončil a vsítil velmi důležitý první gól.
Poté se hra odvíjela v podobném duchu, kdy domácí se sice snažili, ale naráželi na velmi dobře organizovanou obranu. Ve 35. minutě udeřili mladějovičtí podruhé. Petr Vytřísal zatáhl míč po levé straně a našel krásným centrem zrovna čerstvě střídajícího Švarce a ten střelou z voleje rozvlnil síť domácích podruhé.

Ve druhém poločase nelze upřít snahu domácích o zvrat utkání, ale obraz hry se výrazně nezměnil. Když tým Nákla nevyužil ani jejich největší šanci, kdy po zaváhání naši obrany, se objevil domácí hráč před prázdnou bránou, kterou přestřelil - bylo o zápase rozhodnuto. Postupem času se mladějovičtí hráči ocitali čím dál častěji ve vyložených šancích a mohli několikrát skórovat. Hlavně akce Radka Slámy, který ustál souboj se dvěma obránci v šestnáctce a ocitl se sám před bránou, volala po další brance. Závěrečný hvizd rozhodčího nám udělal velkou radost a prvních třech bodů do tabulky si opravdu vážíme. Všichni podali kvalitní kolektivní výkon. Určitě musíme pochválit i hráče z lavičky, kteří byli schopni po vystřídání doplnit plnohodnotně tým. Bylo vidět, že kluci výhru chtěli o něco více než soupeř. Dnes jsme si tři body opravdu zasloužili.
Děkujeme všem našim příznivcům, kteří nás přijeli podpořit. Musíme zůstat nohama na zemi a hlavně zopakovat dobrý výkon v následném domácím utkání. V sobotu 27.8.2022 v 10.15 hod. hostíme tým TJ Sokol Hnojice. Tímto zveme všechny naše fanoušky!!!"

Střelci: Šembera Jan, Švarc Robert

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Rotter Vlastimil, Filgas Miroslav, Dittrich Pavel, Berg Dalibor - Šembera Jan, Vytřísal Petr, Jemelík Lukáš, Sláma Radek, Nečas Jiří - Pospíšil Jakub

Střídající: Švarc Robert, Samek Richard, Hock Petr

Trenér: Rotter Vlastimil