Vítězství s B týmem Šternberku na závěr přípravy

19.03.2022

TJ Mladějovice - FK Šternberk B
2:0 (1:0)

Po čtyřdenním soustředění v stráveném poblíž Javořičských jeskyní v Rekreačním Středisku Javoříčko čekalo na mladějovické poslední část přípravy, a to přípravné utkání s B týmem FK Šternberk, který je účastníkem I.B třídy Olomouce kraje.

Taktéž se v průběhu zimní přípravy posilovalo, k týmu se připojil Radek Sláma, který se stává již několikátou posilou Mladějovic přivedenou z FK Horní Loděnice. Druhou posilou je obránce Pavel Dittrich, který přichází z TJ Sokol Bohuňovice

Do zápasu vstoupili, stejně jako proti devatenáctce Šternberku obě výše zmíněné posily, bohužel však pro Dittricha neměl zápas dlouhého trvání a po několika minutách strávených na hřišti byl nucen kvůli zranění vystřídat. Do obrany se tak stáhnul Samek a do útoku nastoupil jediný v ten moment dostupný muž na střídání - Venclík. Šternberk prokazoval své síly a diktoval tempo hry, avšak Mladějovice odolávaly. Šternberk se však do koncovek převážně přes obranu nedostával, a tak nejvíce ohrožovali bránu po rohových rozích, ve kterých však domácí podržel brankář Vytřísal několika zákroky na čáře. Zákroky Milana Vytřísala byly po celém zápase klíčovými aspekty Mladějovic, a taky díky tomu došlo k otevření skóre právě domácím Mladějovicím, kdy se dokázal prosadit právě bratr Petr Vytřísal a těsně před koncem 1. poločasu poslal Mladějovice do vedení - 1:0.

K druhému poločasu se postavil Šternberk odlišně, ale ani šance 1 na 1 nedokázali proměňovat a Vytřísal tak stále držel nulu. V polovině druhého poločasu přišel další zásah, Venclík dostal balón do běhu, avšak akci zakončil dalekonosným lobem, a přehodil tak s lehkostí brankáře - 2:0. Zápas již Mladějovice ustáli a z přípravy tak vyhráli každý zápas, kdy v posledním udolali tým o 3 soutěže výše.

Děkujeme všem našim fanouškům, kteří nás přišli na poslední přípravný zápas podpořit. Příští zápas již bude soutěžní, a to hned s aspiranty na postup - Štěpánov.

Střelci: Vytřísal Petr, Venclík Robert

Sestava: Vytřísal Milan - Rotter Vlastimil, Dittrich Pavel, Kralčák Marek, Berg Dalibor - Šembera Jan, Pospíšil Karel, Sláma Radek, Jemelík Lukáš (C), Pospíšil Radim - Samek Richard

Střídající: Venclík Robert, Vytřísal Petr

Trenér: Rotter Vlastimil