Výhra po otočení v posledních 15. minutách zápasu proti Nemilanům

23.04.2022

TJ Mladějovice - FK Nemilany
3:2 (0:1)

V 17. kole IV. třídy okresu Olomouc čekaly Mladějovice zápas s dalším těžkým soupeřem, a to s FK Nemilany. Pro oba týmy šlo o další zápas z nabitého dubnového programu, kdy Mladějovice čelily Štěpánovu a Velkému Újezdu, a na druhé straně Nemilany jak Velkému Újezdu, tak Městu Libavá.

Zápas začal aktivně, Nemilany se prezentovaly značný nasazením v napadaní, kdežto na druhé straně Mladějovice kombinační hrou. Šance byly na obou stranách, ale ani na jedné z nich se poskytnuté šance neproměňovaly. Krásnými zákroky držel nerozhodný stav brankář Vytřísal, který několik pokusů o přelobování vyrazil na roh. Avšak ve 39. minutě se po levé straně uvolnil nemilanský Nguyen, který se po nakročení do pokutového území svalil na trávník a rozhodčí tento pokus vyhodnotil pokutovým kopem. Ten střelou k pravé tyči proměnil Radek Hamy a Nemilany šli těsně před koncem 1. poločasu do těsného vedení 0:1.
To ale málem nemělo dlouhého trvání, protože se ve 44. minutě Sláma dostal už na polovině hřiště do průniku a mířil sám na bránu. Těsně před pokutovým územím ho však zezadu fauloval Chemiakin, který pro udivení všech okolo dostal pouze žlutou kartu. Z přímého kopu Vytřísal Petr napálil břevno, ale víc z poslední akce 1. poločasu vymáčknout mladějovičtí nedokázali.

Mladějovice začaly aktivně, když hned v první minutě 2. poločasu se Tomis i Šembera pokoušeli dotlačit míč do sítě, který neposedně pendloval v malém vápně, tato akce však skončila pouze tyčkou. Jen o minutu později však výkopu brankáře Vytřísala zvládli obránci Nemilan pouze prodloužit míč za sebe, čehož využil opět Radek Sláma, který se v 47. minutě dostal opět do samostatného průniku na bránu, ten však již dokázal zakončil a vyrovnávacím gólem si spravil náladu z konce 1. poločasu - 1:1.
Nemilany dokázaly brzo odpovědět, když se po pravé straně dostal centrovaný míč až k zabíhajícímu Olešovi, který jen uklidil míč do sítě a vrátil stav utkání ve prospěch hostí - 1:2.
Každopádně míč měli víc na nohách hráči Mladějovic a neustále ohrožovaly bránu hostí. O to víc taktéž stoupala předváděná agresivita Nemilan. To ale přispělo tomu, že Mladějovice taktéž obrdžely pokutový kop na konci 70. minuty a tak nastala šance vyrovnat stav zápasu. To však šlo v ten moment bokem, jelikož hostující Laštůvka čelem napadnul Tomise, který musel být ošetřován, avšak tento moment s největší pravděpodobností žádný ze všech tří sudí nepoznamenal, a tak se tato vyhrocená situace vyhla jakémukoliv kartovému potrestání. Pokutový kop se tak zahrál až v 75. minutě, který Lukáš Jemelík proměnil, a navrátil tak stav do nerozhodného stavu - 2:2.
O další vyhrocený moment se postaral Šembera s Nguyenem v 77. minutě, když se oba po dalším z mnoha pádu hráče hostí začali právě dva zmínění požďuchovat, toto již rozhodčí zaznamenal a oba potrestal žlutou kartou, ačkoliv v zápise je chybně uveden na straně domácích jiný hráč.
V 80. minutě si povedl míč na straně střídající Richard Samek, který svou šajtlí nachystal krásný průnikový míč Šemberovi, který si ho převzal, zavezl do vápna, a vrátil zpět na hranici pokutového území, kde byl nachystaný Petr Tomis a svou ránou zasadil tu nejlepší odpověď na předchozí incidenty. Mladějovice tak šly poprvé v zápase do vedení - 3:2.

To už si Mladějovice udržely a zápas za tohoto stavu taktéž skončil. Děkujeme všem příznivcům, kteří nás v tomto obtížném zápasu přišli podpořit. V dalším zápase vyzveme 2. tým tabulky - Město Libavá.

Střelci: Sláma Radek, Jemelík Lukáš, Tomis Petr

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Rotter Vlastimil, Kralčák Marek, Vytřísal Petr, Berg Dalibor - Šembera Jan, Pospíšil Karel, Jemelík Lukáš, Sláma Radek, Pospíšil Radim - Tomis Petr

Střídající: Venclík Robert, Miroslav Filgas, Samek Richard, Polák Dušan

Trenér: Rotter Vlastimil