Výhra po rychlém úvodu do zápasu

15.08.2021

TJ Mladějovice - SK Králová
4:1 (3:1)

Ve 2. kole IV. třídy okresu Olomouc k nám přicestovali soupeři z Králové, kteří po úvodní porážce 1:5 s Nemilany přijeli vyzvat náš tým.

Skrze úvodní absenci Lukáše Jemelíka nastoupil do zápasu s kapitánskou páskou na rameni Jan Šembera. Právě kapitán týmu se v úvodních minutách dostal k míči a hbitě pronikl až ke gólmanovi hostí, u kterého si posunul míč kolem něho a vstřelil do odkryté brány - 1:0.
O dvě minuty později se po přihrávce Karla Pospíšila dostal opět Šembera do zakončení a opět se nemýlil - zařídil tak v úvodu hry už dvoubrankový náskok.
Tlak mladějovických ale stále pokračoval. Průnikovou přihrávku směřující na v offsidu postaveného Jiřího Nečase doběhl až z poloviny hřiště Jakub Čechák, který se nepozorovaně dostal až za obranu soupeře a poté přihrál Petru Tomisovi, který už jen usměrnil balón do brány - v 18. minutě hry byl stav již 3:0.
Ve druhé polovině 1. poločasu dominance domácích ustála a začali se k šancím dostávat i hosté. Mezi největší šance hostí byl nájezd 1 na 1, kdy si hráč hostí až příliš dlouho držel míč, až se k němu dostal i dobíhající stoper Kralčák a i za velké pomoci jeho neskončil míč v síti. Nakonec se přece jen hosté dočkali gólu, když Kuklík ve 43. minutě razantní střelou překonal Pospíšila.
Po prvním poločase se šlo do šaten za stavu 3:1.

I ve 2. poločase jsme se dočkali rychlého gólu, když po sérii faulů se k jednomu z přímých kopů postavil Vlastimil Rotter a svým centrem do vápna našel hlavu Kubu Čecháka, který zavěsil hlavou míč do brány - 4:1.
Po zbytek zápasu se Mladějovice dostávali k zakončení častěji, avšak už nedokázali proměnit žádnou z poskytnutých šancí.

Připisujeme si tak další výhru v soutěži a držíme se tak na čele tabulky. Děkujeme všem našim příznivcům za podporu!

Střelci: Šembera Jan (2x), Tomis Petr, Čechák Jakub

Sestava: Pospíšil Radim - Rotter Vlastimil, Vytřísal Petr, Kralčák Marek, Berg Dalibor - Čechák Jakub, Šembera Jan (C), Pospíšil Karel, Polák Dušan - Tomis Petr, Nečas Jiří

Střídající: Jemelík Lukáš, Filgas Miroslav, Ambrozek František, Samek Richard, Novák Lukáš, Fröml Rostislav