Vyrovnaný úvodní duel nakonec bez bodu

02.04.2022

TJ Štěpánov - TJ Mladějovice

Jako úvodní duel jarní části sezóny IV. třídy okresu Olomouc čekalo mladějovické hned jedno z největších soust v soutěži, a to dosavadní lídr soutěže - TJ Štěpánov. Mladějovice vyrazily na úvodní venkovní duel značně oslaben, když se během zimní přestávky nestihly zranění hráči dostatečně uzdravit ze svých zranění.

V chladném dubnovém počasí započal velice vyrovnaný zápas, který již od počátku nepřipomínal ani z daleka souboj dvou mužstev z poslední soutěže. Takticky svázaný první poločas nabídnul šance na obou stranách. Ačkoliv pozičně měli víc na svých nohách domácí hráči, do větších příležitostí se právě dostávaly Mladějovice. Avšak neproměněné dorážky z rohových kopů držely stav utkání stále bezbrankový. Zápas tak o poločase zůstal nerozhodně bez jediné branky.

Druhý poločas byl již trochu otevřenější a nabídl o něco větší útočné akce, avšak ani přesto to nevedlo ani na jedné straně ke gólu. V poslední dvacetiminutovce už začínalo být čím dál tím víc jasné, že neproměněné příležitosti z obou poločasů budou bolet. V pozdní 82. minutě totiž otevřel stav utkání Patrik Hanus, který po průnikové přihrávce zakončil míč do sítě. Mladějovice se tak z posledních sil vydalo dopředu, kde posledních deset minut trápilo domácí obranu, bohužel pro ně však bez vstřelení branky. Tečkou za utkáním byla penalta, kterou rukou dotlačil míč do sítě David Fryblík.

Příští týden se můžete těšit na domácím hřišti, kde Mladějovice vyzvou tým z vedlejší vesnice - Hnojice.

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Rotter Vlastimil, Vytřisal Petr, Kralčák Marek, Berg Dalibor - Šembera Jan, Sláma Radek, Venclík Robert, Jemelík Lukáš, Pospíšil Radim - Nečas Jiří

Střídající: Samek Richard, Dittrich Pavel

Trenér: Rotter Vlastimil