Vyrovnaný zápas ve Velkém Újezdě rozhodl gól v oslabení

17.04.2022

TJ Sokol Velký Újezd - TJ Mladějovice
3:2 (1:1)

v 16. kole IV. třídy okresu Olomouc přijely mladějovičtí v už o něco početnější sestavě odehrát utkání ve Velkém Újezdě. Do zápasu totiž naskočil jak Dušan Polák, tak Petr Tomis, kteří se zotavují ze svých zranění.

Již od prvních minut bylo znát, že kvalitou tento zápas ani vzdáleně nepřipomínal utkání IV. třídy. Oba týmy se prezentovaly kombinační hrou, kdy domácí využívali k průnikovým přihrávkám centry za obranu, kdežto mladějovičtí řešili průnikové přihrávky pozemně. Ve svých snahách bylo o něco úspěšnější mužstvo Mladějovic, které se po stranách probojovávalo častěji do pokutového území soupeře, avšak svých šancí nevyužívalo. Velice překvapivý gól však vstřelil už v 10. minutě Radek Sláma, když šel rozehrát jediný rohový kop Mladějovic v 1. poločase a míč přímo z rohu zatočil do brány - 0:1.
Mladějovice se neustále drali kupředu, nicméně po středu začal být Velký Újezd čím dál tím nebezpečnější v zásobování centrů za obranu. Po několika neúspěšných pokusech se domácím vyrovnat podařilo, přesněji Niesnerovi, který ve 42. minutě srovnal stav zápasu gólem do šatny - 1:1.

Druhý poločas pokračoval ve stejné režii, jako ten předchozí. Pohledná hra od obou mužstev, která nabízela šance na obou stranách. Po několika průnikových akcí Petra Vytřísala se přes tři hráče dokázal dostat až do pokutového území, kde byl následně stáhnut k zemi a byla nařízena penalta. K ní se postavil Lukáš Jemelík, který v 60. minutě poslal brankáře na druhou stranu brány - 1:2.
Poté však přišel velký tlak domácích, kteří se drali za vyrovnáním. Několik rohových kopů po sobě, které hráči Velkého Újezdu rozehrávalo, ještě obrana Mladějovic ubránit dokázal, poté však přišla chyba v rozehrávce přímo v pokutovém území, kterou chladnokrevně využil Bartošek a v 69. minutě vrátil opět utkání do nerozhodného stavu.
Hra však stále nabývala na obrátkách. pro hráče Velkého Újezdu o to víc, když po jednom z faulů byl vyloučen hostující stoper Pavel Dittrich a Mladějovice byly tak nuceny dohrát poslední čtvrthodinku o jednoho hráče v poli méně. Což se náramně hodilo domácím, kteří po podobné akci jako při prvním gólu využili možnost poprvé v zápase dostat svůj tým do vedení, což se taky povedlo druhým gólem Bartoška. V 83. minutě tak poslal Velký Újezd do vedení 3:2.
Ačkoliv pak všechny své síly Mladějovice poslaly do útoku, kde i v 10 lidech dělali rozruch v obraně domácích, vyrovnat už se do konce utkání nepodařilo.

Děkujeme všem našim divákům, kteří si našli čas a přijeli nás podpořit. Příští zápas se uvidíme na domácím hřišti v zápase proti Nemilanům.

Střelci: Sláma Radek, Jemelík Lukáš

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Rotter Vlastimil, Kralčák Marek, Dittrich Pavel, Berg Dalibor - Šembera Jan, Pospíšil Karel, Jemelík Lukáš, Pospíšil Radim - Sláma Radek, Vytřísal Petr

Střídající: Samek Richard, Tomis Petr, Polák Dušan, Berg Jaromír

Trenér: Rotter Vlastimil