Z Králové vezou Mladějovice po 3 gólech 3 body

24.09.2022

SK Králová - TJ Mladějovice
1:3
(1:2)

V 6. kole IV. třídy okresu Olomouc Mladějovice opět cestovaly na hřiště soupeře. Nyní se utkali s Královou, kteří si nesli z posledních 3 zápasů nelichotivé skóre 0:14. Mladějovice sice jeli na zápas po předchozí výhře v Hodolanech 4:2, ale do zápasu nemohl nastoupit jak Jakub Pospíšil, tak ani Pavel Dittrich.

Aktivněji do zápasu vstoupily Mladějovice, kteří se dostávali do šancí rozhodně snadněji, než domácí Králová. Do úvodních šancí se dostával jak Šembera, tak po odražených míčích i Pospíšil, avšak zaskokující brankář Mihailescu držel bezbrankový stav. Ten udržel i na oko zvláštním zákrokem po střele Petra Vytřísala z přímého kopu. Po následujícím rohovém kopu Šembery se však Vytřísal nejlépe zorientoval v pokutovém území a hlavou překonal v 19. minutě brankáře - 0:1.
Mladějovice sice i po tomto gólu měli neustále navrch, tuto převahu však nedokázali z poskytnutých šancí zúročit a stav zůstával stále na rozdíl jednoho gólu. Po půl hodině hry opadl výkon hostí a začali se tak dostávat více do hry hráči Králové. Vyrovnávací gól pak vstřelil obránce Hrabáček v 34. minutě, který střelou z dálky překonal brankáře - 1:1.
Po sérii výpadů Šembery po křídle se ale dostal až do bezprostřední blízkosti brány domácích, kde poslal míč před bránu, který už pouze Tomis doklepl do sítě a těsně před hvízdem rozhodčího poslal Mladějovice zpátky do jednobrankového vedení - 1:2.

Do druhého poločasu vstoupili Mladějovice s ještě lepším výkonem, než v poločase předcházejícím. Šancí tak i díky únavě domácího mužstva přicházelo o poznání více, ale v koncovce se mladějovičtí stále trápili. Nejvíce příležitostí ke vstřelení branky mělo duo Petrů Vytřísal a Tomis, překonat brankáře se jim však stále nedařilo. To se jako jedinému ve druhém poločase povedlo v  63. minutě Jiřímu Nečasovi, který se po kombinaci s Polákem, dostal do pokutového území, kde si už v zakončení poradil a poslal Mladějovice do vedení o dvě branky - 1:3.

Děkujeme všem fanouškům za podporu a příště už konečně na domácím prostředí, kde v sobotu v 15:00 vyzveme soupeře z Huzové.

Střelci: Vytřísal Petr, Tomis Petr, Nečas Jiří

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Rotter Vlastimil, Filgas Miroslav, Berg Jaromír, Samek Richard - Šembera Jan, Vytřísal Petr, Jemelík Lukáš, Pospíšil Radim - Vytřísal Petr, Nečas Jiří

Střídající: Novák Lukáš, Polák Dušan, Hruška David, Venclík Robert

Trenér: Rotter Vlastimil