16.05.2024

SFK Nedvězí - TJ Mladějovice
6:1
(2:1)

Hned 3 zápasy v rozmezí 7 dnů odehráli hráči Mladějovic v uplynulém týdnu. Ten první se odehrál v Nedvězí proti 3. celku tabulky.

Hráči obou celků se prali s větrným počasí, který znepříjemňoval hru. Rozhodně to byly Mladějovice, které se dostávaly do větších šancí v první patnáctiminutovce. I proto si vybojovali po faulu na Völfla pokutový kop. Ten ve 14. minutě s klidem proměnil kapitán Jemelík a poslal hráče hostí do jednobrankového vedení. Poté se ale do větších šancí dostávali hráči domácích. Nejprve ve 22. minutě jeden z nich napálil břevno, ve 27. minutě už dokázali srovnat stav utkání na 1:1. Do konce poločasu už šla znát značná převaha domácích borců, která vyústila v pozdní gól Nedvězí a otočili do konce poločasu skóre - 2:1.

Ani druhý poločas mladějovickým nevyšel a po dvou gólech po necelé půlhodině hry byl stav utkání už velmi nepříznivý 4:1. Mladějovice se ještě nějakým způsobem chytly a začaly hrát kombinační hru, sil ale ubývalo a většina zakončení bylo zblokováno před brankářem Nedvězí. Ti ještě v posledních 10 minutách nasázeli další dvě branky a na výsledkové tabuli po konci utkání svítil výsledek 6:1.

TJ Sokol Velký Újezd - TJ Mladějovice
1:0
(1:0)

Na zotavení z vysoké porážky neměli mladějovičtí moc času, jelikož další utkání bylo naplánováno na středu ve státní svátek 8.5.2024. Z důvodu podmáčeného hřiště ve Velkém Újezdě bylo totiž utkání přeloženo právě na toto datum.

Mladějovice však opět nezačaly vůbec špatně. Snažily se o kombinační hru zezadu, která i přinášela ovoce v podobě slušně se rozvíjejících útoků. Domácí pak hrozili s centry do rohů hřiště na své křídelní hráče. Šlo o velice vyrovnaný první poločas, ve kterém se obě družstva dostávala do zakončení, většinu střel ale na obou stranách obránci vytěsnili, v případě mladějovických byl také připraven v bráně Venclík, který několik střel zlikvidoval. Na rozdíl od posledních zápasů si Mladějovice držely svou hru a předváděly velmi ukázněný fotbal. I přesto to byl ale domácí Velký Újezd, který vstřelil první branku utkání, když se k míči na šestnáctce objevil Domes a svojí střelu vystřelil na zadní tyč a poslal tak svůj tým do vedení 1:0.

Na rozdíl od posledních zápasů vstoupili do druhého poločasu mladějovičtí opět dobře a drželi si svou hru. Proti druhému týmu tabulky byli velmi nebezpečným týmem a svůj tlak si na domácí držel. Nebezpeční však byli neustále i domácí, kteří se taktéž dokázali prodírat obranou Mladějovic, a tak se nezaujatý fanoušek mohl dívat na poměrně pohledný zápas. I přes vyloučení Samka a hraní posledních 20 minut o deseti hráčích byli mladějovičtí stále nebezpeční a nepolevovali v aktivitě. Bohužel pro ně si ale vyrovnání skóre vystřelit nedokázali a čekala je tak další, tentokrát velice těsná porážka 1:0.

TJ Mladějovice - Sokol Újezd u Uničova
1:3
(0:0)

Poslední zápas týdne bylo s rivalem z vedlejší vesnice - Újezdem u Uničova, lídrem soutěže.

Hned od samého úvodu měli újezdští na noze tutovku, tu však skvělým zákrokem Venclík vyrazil na rohový kop. O pár minut později se dostali hosté do další šance a zakončení hlavou, to ale opět brankář Mladějovic vychytal. Ve 20. minutě se do šance po úniku po lajně dostal Šembera, ten ale vystřelil pouze do noh brankáře. Nečas také pohrozil po skvělé individuální akci, jeho střela levou však neměla gólové parametry. Velice vyhecované utkání nabídlo nespočet tvrdých zákroků, kdy například právě Nečas schytal skluz přímo proti noze. Na konci poločasu se hráči Újezdu dostali do další vyložené šance a minimálně možnost klidu do druhého poločasu, jejich hráč však přestřelil vše, co bylo možné. Poločas tak skončil nerozhodně 0:0.

Převážně defenzivně hrající Mladějovice se však i v druhém poločase dostávaly do pár šancí. Na začátku poločasu se Šembera prokousal až k brankáři, kterému udělal kličku. Padající brankář Újezdu vytáhl míč rukama před šestnáctkou a tímto zákrokem si vysloužil červenou kartu. V 72. minutě vstřelili mladějovičtí první gól utkání, kdy po vyražené střele Tomise si míč našel Milan Vytřísal a poslal míč do šibenice - 1:0.

Ve velmi emotivním utkání byli hosté neustále aktivní a vytvářeli si šance. To vyústilo v gól Spurného, který po se po přihrávce objevil sám před bránou a svou příležitost využil. V 85. minutě se dočkal Újezd hrající v 10 otočení utkání, když se opět Spurný obtočil kolem bránícího hráče a poslal míč na zadní tyč - 1:2. Mladějovice se snažily stav utkání vrátit na svou stranu rychlými nákopy do šestnáctky soupeře, ty však obrana Újezdu pobrala. Vyhecovaný zápas nabídl i potyčku Petra Vytřísala s újezdským Studeným. Rozhodčí poslal oba dva červenou kartou do kabin a tak se poslední minuty zápasu dohrávaly 10 proti 9. Do otevřené obrany se tak v poslední minutě dostal do protiútoku Jonáš, který svůj nájezd na brankáře využil a posledním gólem zápasu ukončil utkání za stavu 1:3.

Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přijeli podpořit jak na obou venkovních zápasech, tak i doma proti všem těmto obtížným soupeřům. Tenhle týden odehrajeme zápas v Nemilanech, a to v sobotu, 18.5.2024 v 17:00.