Z Tršic po třech brankách tři body

10.10.2021

TJ Sokol Doloplazy "B" - TJ Mladějovice

0:3 (0:1)

Po úspěšném domácím zápase s Moravskou Huzovou čekal Mladějovice výjezd do Tršic odehrát 10. kolo IV. třídy okresu Olomouc s B týmem Doloplaz. Do zápasu po zranění nastoupil i Karel Pospíšil, naopak Šembera a Nečas byli nuceni zápas vynechat.

Značně oslabený tým Mladějovic začal hru v opatrném tempu. V prvních 20 minutách hry se mladějovičtí dostávali převážně před vápno soupeře, avšak tam většina akcí končila. Tršičtí hrozili zejména po krajích hřiště, jejich hrozbu však obránci odvracely. Poté se začaly Mladějovice více dostávat do zakončení. Jak Karel, tak Radim měli na noze první gól, avšak brankář domácích obě jejich střely vyrážel na tyče své brány. Ve 27. minutě však otevřeli Mladějovice stav zápasu, když po rohovém kopu Karla Pospíšila si balón našel Jaroslav Onderka a hlavou usměrnil míč do sítě - 0:1.
Druhá polovina 1. poločasu se tak tímto gólem stala o něco klidnějším. Stále z průnikových akcí ze středu hřiště se mladějovičtí dostávali do šancí, avšak z těch už žádné navýšení výsledku nepřišlo.

2. poločas byl velmi podobný tomu prvnímu s tím rozdílem, že hosté už měli o něco více zajištěnou hru v obranných řadách. Po jedné z protiútočných šancí si v 50. minutě Venclík podržel míč až na kraj hřiště, odkud vyslal centr do vápna, který pro překvapení všech nešel do ruk brankáře, ale po jeho neúspěšném vyražení dostal Chrenko možnost doklepnout hlavou míč do sítě - 0:2.
To ještě více uklidnilo hru hostí, kteří se tak více dostávali do kombinací a začali o to více držet míč. Ačkoliv domácí stále hrozili ze standartních akcí, žádnou větší paseku jejich akce nenadělaly. Posledním úderem byl poslední gól Mladějovic na samém konci utkání, když si po přihrávce Jaromíra Berga obloučkem poradil s brankářem Daniel Berg - 0:3.

Z Tršic tak vezeme 3 body. V nadcházejícím utkání vyzveme na domácím hřišti Střeň.

Střelci: Onderka Jaroslav, Chrenko Libor, Berg Daniel

Sestava: Dittrich Petr - Onderka Jaroslav, Kralčák Marek (C), Vytřísal Petr, Berg Dalibor - Hruška David, Chrenko Libor, Pospíšil Karel, Berg Jaromír, Pospíšil Radim - Venclík Robert

Střídající: Novák Lukáš, Samek Richard, Berg Daniel